Toyota zapowiada nowego elektrycznego SUV-a z zasilaniem akumulatorowym

Toyota zaprezentuje średniej wielkości elektrycznego SUV-a na targach Shanghai Motor Show 2021 w kwietniu tego roku. Samochód został zaprojektowany na nowej platformie opracowanej specjalnie z myślą o zelektryfikowanych autach.

Zgodnie z zapowiedziami Toyoty, elektryczny SUV jest oparty na nowej platformie e-TNGA – bardzo uniwersalnej architekturze, łatwej w przystosowaniu do wielu różnych typów samochodów. Architektura e-TNGA opiera się na założeniu, by kluczowe elementy konstrukcji auta pozostawały niezmienne, natomiast pozostałe można było dobierać swobodnie. Takie podejście pozwala różnicować samochody pod względem szerokości, długości, rozstawu osi i wysokości.

Platforma e-TNGA umożliwia zastosowanie napędu na tył, na przód oraz na cztery koła. Można na niej zamontować akumulatory o różnych pojemnościach i silniki o różnych mocach, odpowiednio do rodzaju samochodu i jego przeznaczenia.

Toyota 2000GT jak nowa – fabryczna renowacja japońskiego klasyka

Uniwersalność i elastyczność technologii e-TNGA pozwoli Toyocie zaprojektować samochody, które będą się wyróżniać nie tylko bezemisyjnym napędem elektrycznym, ale także atrakcyjną stylistyką i ekscytującymi wrażeniami z jazdy.

Targi motoryzacyjne w Szanghaju rozpoczną się 19 i 20 kwietnia dniami prasowymi. Wystawa zostanie otwarta dla publiczności od 21 do 28 kwietnia 2021 roku.

Źródło: Toyota