Kultowy Volkswagen T1 Bulli teraz jako miniaturka PLAYMOBIL

Kultowy model Volkswagen T1 Bulli doczekał się swojej miniatury w skali 1:18. Przygotowała ją znana na całym świecie firma produkująca wysokiej klasy zabawki, PLAYMOBIL. Mimo niewielkich rozmiarów, miniaturę zbudowano z wyjątkowo dużą dbałością o szczegóły. Za wzór posłużył prawdziwy model: kamper T1 z 1962 roku z kolekcji Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer w Hanowerze.

  • Mini-Bulli dla prawdziwych fanów marki
  • Pierwowzorem zabawki był T1 „Czerwony Henryk” z roku 1962
  • Oryginał samochodu zobaczyć można w siedzibie Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze

PLAYMOBIL oznaczył ten model jako Volkswagen T1 Camping Bus. To bazujący na T1 kamper w kolorze beżowo-szaro-czerwonym, który producent wysokiej klasy zabawek z Zirndorf, we współpracy z Volkswagen Zubehör GmbH i marką Volkswagen Samochody Dostawcze „pomniejszył” z wielką dbałością o każdy szczegół. Za wzór posłużył prawdziwy pojazd: kamper T1 “Czerwony Henryk ” z 1962 roku, z kolekcji należącej do marki Volkswagen Samochody Dostawcze, który zobaczyć można w siedzibie firmy w Hanowerze.

Zadbano, by w zestawie wszystko wyglądało i funkcjonowało jak w prawdziwym samochodzie: drzwi są otwierane, pokryte charakterystyczną dla lat ’60 kratką tylne siedzenia są rozkładane, stół i szafki można wyciągać i rozkładać. Są one nawet wypełnione produktami żywnościowymi – miniaturkami kartonu z mlekiem i paczki herbatników. Bagażnik dachowy i sam dach są zdejmowane, dając dostęp do wnętrza, gdzie znajdziemy szereg detali charakterystycznych dla samochodów kempingowych – takich jak lodówka, czy zlewozmywak oraz mnóstwo precyzyjnie wykonanych dodatków, w które wyposaża swe zestawy firma PLAYMOBIL. Dwie figurki turystów mają do swojej dyspozycji kubeczki, termos, szczoteczki do zębów, grzebień, walizkę, torbę, poduszki, a nawet….aparat fotograficzny. Cały zestaw składa się z 74 elementów.

Pod klapą komory silnika zabawki widać wyraźnie jednostkę napędową – oczywiście klasyczny 4-cylindrowy silnik typu bokser.

Volkswagen T1 made in Hannover – 65 lat temu rozpoczęła się produkcja seryjna

O tym, jak bardzo Bulli z PLAYMOBIL’a zelektryzował społeczność fanów marki, świadczą liczne wpisy na portalach społecznościowych. Wiele osób z całego świata natychmiast po jego wejściu na rynek pokazało swój nowy nabytek na zdjęciach i filmach i dzieliło się swoim entuzjazmem w niezliczonych postach.

Kolekcjonerskiego Volkswagena T1 Camper Bus od PLAYMOBIL oraz szereg innych, ciekawych gadżetów stworzonych z myślą o fanach marki, znaleźć można tutaj.

Źródło: Volkswagen