Mitsubishi – nowe modele i rozwój marki w Polsce

Już w kwietniu bieżącego roku polski oddział Mitsubishi Motors planuje premierę nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Dalszy rozwój japońskiej marki w Polsce wesprą także premiery nowych modeli, które zadebiutują w naszym kraju w 2023 roku.

Premiera Mitsubishi Eclipse Cross PHEV już 27 kwietnia 2021! Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – jedyny SUV coupe plug-in w tej klasie, który zadebiutuje w Polsce już pod koniec kwietnia bieżącego roku, wyróżnia awangardowa stylistyka, nawiązująca do japońskich korzeni i bogatej historii firmy. Całkowicie nowy tył, przód pojazdu i dynamiczny boczny profil podkreślają wysmakowane detale, takie, jak ultranowoczesny wzór lamp LED. Eclipse Cross PHEV to samochód dla osób, które dbają o środowisko, indywidualistów, którzy pragną wyróżnić się w tłumie i poczuć wyjątkowy komfort podróżowania hybrydą plug-in. Nowe wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie dla wymagających klientów segmentu premium – na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA,  podgrzewana kierownica, head–up display, wyświetlacz SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacją TomTom, a także skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

Największym wyróżnikiem nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest unikatowy napęd 4×4 – elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Auto napędzają 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Silnik spalinowy służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Podobnie, jak samochody elektryczne, Eclipse Cross PHEV nie ma skrzyni biegów, lecz przekładnię jednobiegową, co gwarantuje płynne przyspieszanie bez szarpnięć wywoływanych zmianą przełożeń. Warto przypomnieć, że technologia hybrydowa PHEV Mitsubishi jest najchętniej wybieraną w Europie i Polsce w 2020 roku, gdyż Outlander PHEV to najlepiej sprzedający się model typu plug-in. To jedyna tak dopracowana i sprawdzona technologia na rynku, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania baterii poprzez zastosowanie dodatkowego systemu chłodzenia.

Mitsubishi będzie produkować nowe modele w Europie korzystając z fabryk Renault

Pojemna bateria pozwala na pokonanie do 45 km w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV. Pełen zasięg auta to około 600 km a koszt przejechania standardowych 100 km może zaś być nawet 3 krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Pokładowe gniazdo 220V o mocy 1500W pozwala zasilać urządzenia zewnętrzne, zmieniając pojazd w magazyn energii. Z napędu 4×4 S-AWC można korzystać także w trybie EV i – inaczej, niż u konkurencji – napęd na 4 koła może działać bez włączonego silnika spalinowego. To innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki, zapewnia szybki start i bezpieczeństwo. 3 automatycznie wybierane tryby jazdy dopasowują zachowanie pojazdu do warunków na drodze. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package i 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

Nowe modele Mitsubishi w 2023 roku

Kolejne nowe modele, z najważniejszych segmentów europejskiego rynku, będą efektem współpracy marki Mitsubishi z koncernem Renault i powstaną w europejskiej fabryce francuskiego członka Sojuszu. Będą oparte na tych samych platformach, ale z różnicami odzwierciedlającymi tożsamość wizualną i DNA marki Mitsubishi. Współpraca z Grupą Renault jest częścią reformy biznesowej w Europie, w ramach której MMC tworzy nową linię modelową na Starym Kontynencie. To pragmatyczne rozwiązanie, dzięki któremu Mitsubishi Motors uzupełni własną gamę modeli o aktualne, wyprodukowane na Starym Kontynencie europejskie produkty, dobrze dopasowane do wymagań europejskich klientów, które spełniają najnowsze regulacje Unii Europejskiej, w tym normy emisji. Rozszerzenie gamy modeli poprzez dodanie do wprowadzonego właśnie na rynek Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nowych propozycji pozwoli Mitsubishi Motors być bardziej konkurencyjnym na rynku. Te działania będą jednocześnie uzupełnieniem bieżącej obsługi posprzedażnej oraz sprzedaży części zamiennych i akcesoriów.

Nowe modele pojawią się w polskiej sieci autoryzowanych dilerów Mitsubishi Motors w 2023 roku

Decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży w Polsce nowych modeli Mitsubishi, które powstaną w ramach strategii rozwijania marki na Starym Kontynencie, jest wielkim komplementem pod adresem polskiego rynku, jego potencjału i dobrym prognostykiem rozwoju Mitsubishi Motors w naszym kraju. Ten wybór jest konsekwencją naszych dotychczasowych wyników i dużej grupy wiernych klientów, którzy wysoko oceniają procesy sprzedaży i poziom usług świadczonych przez autoryzowane stacje obsługi Mitsubishi Motors w Polsce. Cieszymy się z tego sukcesu, który motywuje zarówno nasz zespół, jak i sieć dilerów do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszych klientów.” – podsumował dyrektor operacyjny polskiego oddziału Mitsubishi Motors Piotr Szewczyk.