Hyundai Kona N – producent ujawnia pierwsze zdjęcia nowego modelu

Na serii zwiastunów fani i entuzjaści sportowych modeli marki, mogą po raz pierwszy ujrzeć najnowszego członka sportowej submarki N. KONA N będzie pierwszym modelem sygnowanym literą N z nadwoziem typu SUV.

Nowy „hot SUV” Hyundai charakteryzuje się sportowym wyglądem, dodatkowo podkreślonym przez szeroką i obniżoną sylwetkę. Po raz pierwszy oddział N i Hyundai Design Center połączyły siły by stworzyć SUV-a. Celem współpracy było stworzenie produktu o mocnej prezencji, który dostarczy użytkownikom przyjemności z jazdy. Nowa KONA N łączy w sobie elementy nowoczesnego designu, znanego z wprowadzonego niedawno na rynek nowego modelu KONA, z odważną i dynamiczną linią charakterystyczną dla modeli N.

Z przodu samochodu dominują duże, sportowe wloty powietrza, a nowy układ świateł nadaje najnowszemu, wyczynowemu modelowi Hyundaia odważnego wyglądu. Dolny wlot powietrza definiuje charakter czołowej części zderzaka: jego kształt inspirowany jest aeronautycznym kadłubem, który rozciąga się na boki samochodu, podkreślając aerodynamiczną wydajność i prędkość. Całości dopełnia logo N ulokowane na grillu.

Hyundai BAYON – zupełnie nowy, stylowy i elegancki SUV

W tylnej części nadwozia uwagę zwraca duży spojler dachowy zwiększający siłę docisku. W jego środkowej części znajduje się trójkątne światło stopu, będące charakterystycznym elementem wszystkich modeli z rodziny N. Dwie duże końcówki sportowego układu wydechowego N w pełni oddają wysokie osiągi modelu. W dolnej części tylnego zderzaka ulokowano duży dyfuzor poprawiający przepływ powietrza. Sportowy wygląd podkreślają także błotniki w kolorze nadwozia.

Nowy Hyundai KONA N został wyposażony w przyciągające wzrok dodatki zarezerwowane dla modeli N, takie jak ekskluzywne felgi aluminiowe i czerwone akcenty zdobiące progi.

Hyundai KONA N niebawem będzie oferowany obok modeli i20 N oraz i30 N. Nowy SUV inspirowany sportami motorowymi, poszerzy także rodzinę popularnych SUV-ów Hyundai w Europie.

Źródło: Hyundai