Lexus LX 570 S – luksusowa terenówka w eleganckim wydaniu

Australijski oddział Lexusa wprowadza na rynek model LX 570 S w nowej wersji. Flagowy SUV japońskiej marki zyskał odświeżony wygląd i nowe obręcze kół. Pod maską luksusowej terenówki nadal pracuje potężna wolnossąca V-ósemka.

Jedną z najważniejszych modyfikacji jest nowa atrapa chłodnicy. Zamiast plecionego wzoru Lexus zastosował tym razem zespół około 70 niewielkich bloków pokrytych czarnym lakierem, które tworzą interesujący, trójwymiarowy efekt. Zmiany dotknęły również przedniego zderzaka modelu LX 570 S, który ma teraz uproszczony wygląd i lepiej komponuje się z resztą auta. Całość uzupełniają nowe 21-calowe felgi o 10 ramionach w dwukolorowym, czarno-srebrnym malowaniu. Dwa są również lakiery nadwozia dostępne w katalogu – biały Sonic Quartz i czarny Starlight Black.

SUV spod znaku S

Najwyższą na australijskim rynku wersję S dodatkowo wyróżniają specjalny emblemat na pokrywie bagażnika, sportowe amortyzatory, które poprawiają sztywność nadwozia i stabilność auta, aluminiowe pedały oraz projektory wyświetlające oznaczenie LX S na podłożu po bokach samochodu. Wnętrze luksusowego SUV-a Lexusa jest natomiast wykończone perforowaną skórą semianilinową o czarnej barwie lub w bordowym kolorze Garnet, zarezerwowanym dla tej wersji. Skórze towarzyszą ponadto specjalne szare wstawki Shimamoku Grey.

V-ósemka i 138-litrowy bak

Pod maską Lexusa LX 570 S pracuje wolnossący silnik V8 o imponującej pojemności 5,7 l. Motor wytwarza niespełna 370 KM oraz 530 Nm i napędza wszystkie koła przez 8-biegowy automat. To przekłada się na spore możliwości – luksusowa terenówka może ciągnąć przyczepę o masie sięgającej do 3 500 kg. Lexus wyposaża ten model również w dwa zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 138 l. Na australijskim rynku można też kupić Lexusa LX w wariancie 450d z 4,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym V8 o mocy 270 KM.

Lexus IS inspiracją – Amerykanie zrobili buty ze spojlerami

Lexus na żądanie

Australijscy nabywcy modelu LX w standardzie otrzymują trzyletnie członkostwo w programie Lexus Encore Platinum. Jego kluczowym elementem jest usługa Lexus on Demand, która pozwala wypożyczyć inny model Lexusa – np. coupe LC lub limuzynę LS. W ramach członkostwa oferowanego razem z nowym SUV-em klient może skorzystać z usługi cztery razy na przestrzeni trzech lat, za każdym razem wynajmując auto na maksymalnie osiem dni.

Źródło: Lexus