EuroNCAP – pięć gwiazdek dla Renault Arkana

Nowe Renault Arkana należy do najbezpieczniejszych samochodów na rynku – w testach bezpieczeństwa Euro NCAP uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek.

Model, który został zaprojektowany na modułowej platformie CMF-B, ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów. Warto przypomnieć, że Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która umożliwia uniknięcie tzw. nurkowania i zapewnia doskonałe trzymanie ciała pasażera.

Nowe Renault Arkana z rasową linią i niepowtarzalną stylistyką mocno wyprofilowanego nadwozia jest rasowym, przestronnym i komfortowym SUV-em – idealnym dla rodziny. Duże wnętrze pozwala z łatwością zainstalować foteliki dla dzieci na bocznych miejscach z tyłu.

Bogata oferta systemów wspomagających prowadzenie dla zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu kierowcy i pasażerów

Nowe Renault Arkana jest wyposażone w systemy wspomagające prowadzenie najnowszej generacji. Wśród tzw. systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) warto wymienić system EASY PILOT – asystenta jazdy w korkach i na autostradzie, system rozpoznawania znaków drogowych, system kontroli martwego pola, system kontroli pasa ruchu czy system utrzymywania pasa ruchu. Zapewniają one wyższe bezpieczeństwo i komfort psychiczny podczas jazdy. Arkana jest także wyposażona w aktywny system wspomagania nagłego hamowania. W przypadku wykrycia rowerzysty lub pieszego system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie i w razie braku reakcji z jego strony włącza hamowanie. Kolejnym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo jest lepsza widoczność, uzyskana m.in. dzięki kamerom 360°, przednim reflektorom 100% LED w standardzie, funkcji automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrznemu elektrochromatycznemu lusterku wstecznemu.

Niezależnie od warunków atmosferycznych, jazdy w dzień lub w nocy, przy zjechaniu z pasa lub zmianie pasa, podczas jazdy po mieście lub parkowania technologie wspomagające kierowcę zapewniają wszystkim wyższe bezpieczeństwo i komfort oraz zmniejszają ryzyko, niezależnie od tego, czy siedzimy w samochodzie na miejscu kierowcy lub pasażera, czy jesteśmy innym użytkownikiem drogi potencjalnie narażonym na niebezpieczeństwo.

Nowe Renault Arkana zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego zgodnie z kryteriami Euro NCAP. Ocena pięciu gwiazdek odzwierciedla know-how marki w tej dziedzinie i jej dążenie do zaoferowania bardziej bezpiecznych, niezawodnych i innowacyjnych samochodów jak największej grupie klientów.

I jeszcze więcej…

Nowe Renault Arkana ma zdecydowanie hybrydowe DNA i wygląd. To auto o mocnej osobowości, które z powodzeniem łączy pozorne przeciwieństwa.

Sportowe, hybrydowe i przestronne

Nawet styl jest hybrydowy – rasowa linia i sportowa dynamika Nowego Renault Arkana nie wpływają na ilość miejsca w kabinie, cenę czy wydajność energetyczną. To kluczowe atuty tego SUVA-a o sportowym wyglądzie i dużej kabinie, idealnej dla rodziny, która doceni przestronne, wygodne wnętrze i komfort jazdy.

Renault uruchomiło w Zabrzu autoryzowany zakład naprawy akumulatorów trakcyjnych do samochodów elektrycznych

A do tego najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego kierowcy, pasażerów, jak i pozostałych użytkowników dróg.

Wyłącznie z napędem hybrydowym

Nowe Renault Arkana ma również wyłącznie hybrydowy napęd. Może to być:

– pełna hybryda E-TECH 145 (będzie dostępna latem) z wszystkimi zaletami napędu elektrycznego bez konieczności podłączania do gniazdka: do 80% czasu jazdy po mieście w trybie elektrycznym, nawet o 40% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do równoważnego silnika benzynowego, mniejsza emisja CO2 w połączeniu z maksymalną przyjemnością jazdy, ciszą, komfortem i błyskawiczną reakcją silnika,

– lub napęd mikrohybrydowy 12 V z silnikami benzynowymi TCe 140, a następnie TCe 160 – synonim oszczędności, elastycznej pracy i przyjemności jazdy. Napęd mikrohybrydowy przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2. Zapewnia zarazem większą płynność ruszania z miejsca i większy komfort prowadzenia.

Nowe Renault Arkana to samochód o unikatowej koncepcji, która zrywa z tradycyjnymi kanonami. Przeznaczony na rynki całego świata wyrusza na podbój dynamicznie rozwijającego się segmentu C. Wraz z pojawieniem się nowego modelu, Renault jest pierwszym producentem dysponującym pełną gamą samochodów, który oferuje w Europie SUV-a coupé. Segment ten był do tej pory zarezerwowany dla samochodów klasy premium.

Źródło: Renault / EuroNCAP