Mini – nowe wcielenie 5-drzwiowej wersji

Świeże akcenty stylistyczne i unikalny dach Multitone zwiększają atrakcyjność pierwszego pięcioosobowego samochodu brytyjskiej marki premium. Już ponad 500 tysięcy egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Nowej wersja wejdzie na rynek w marcu 2021 r.

W asortymencie małych samochodów premium MINI, nowy model jest doskonałym przykładem typowego dla tej marki kreatywnego wykorzystania przestrzeni. 5‑drzwiowe MINI łączy w sobie charakterystyczną frajdę z jazdy i indywidualny styl z dodatkową porcją funkcjonalności. Teraz świeże akcenty stylistyczne, unikalny dach Multitone, wysokiej klasy dopracowane wnętrze i dodatkowe funkcje sprawiają, że pięciodrzwiowy wariant nadwozia MINI po raz kolejny zyskuje na atrakcyjności. Nowa wersja 5-drzwiowego MINI pojawi się na rynku w marcu 2021 r.

5-drzwiowe MINI oferuje wszystkie cechy małego samochodu brytyjskiej marki premium, a do tego zdecydowanie wyższy komfort i więcej przestrzeni dla pasażerów i bagażu. Większy o 72 mm rozstaw osi w porównaniu z 3-drzwiowym MINI i dłuższe o 160 mm nadwozie robią różnicę. W ruchu miejskim i na ciasnych miejscach parkingowych również 5-drzwiowe MINI porusza się niezwykle zwinnie, a przy tym oferuje z tyłu aż trzy miejsca. Pasażerowie na tylnej kanapie mają ułatwione wsiadanie już dzięki dodatkowym drzwiom z tyłu, a w środku mogą cieszyć się zauważalnie szerszym wnętrzem i większą przestrzenią na nogi i nad głową, a także niezwykłą wszechstronnością. Złożenie oparcia tylnej kanapy dzielonego standardowo w proporcjach 60:40 pozwala zwiększyć pojemność bagażnika z 278 do 941 l.

To połączenie frajdy z jazdy i praktycznych zalet od początku cieszy się dużą popularnością. Nowa koncepcja pojazdu w segmencie małych samochodów pozwoliła MINI trafić ze swoją typową frajdą z jazdy do nowych grup docelowych. Na całym świecie sprzedano ponad 500 tysięcy 5-drzwiowych MINI. W samym tylko 2020 roku 56 tysięcy klientów wybrało właśnie ten model.

Kolekcja MINI Electric dla MINI Cooper SE

Precyzyjnie zmodyfikowana stylistyka 5-drzwiowego MINI tworzy teraz doskonałe warunki dla kontynuacji tej historii sukcesu. Nowy, zredukowany i szczególnie klarowny język stylistyczny skupia uwagę na tym, co najważniejsze. Z przodu sześciokątna atrapa chłodnicy i okrągłe reflektory będące znakiem rozpoznawczym mają teraz jeszcze bardziej wyrazisty charakter. Reflektory diodowe oferowane są obecnie w wyposażeniu standardowym, podobnie jak diodowe lampy tylne z charakterystycznym motywem flagi Union Jack. Pionowe wloty powietrza zastępują reflektory przeciwmgielne, których funkcję przejęły światła na złą pogodę. Podobnie jak funkcja matrycowa świateł drogowych są one częścią opcjonalnych diodowych reflektorów adaptacyjnych. Również zderzak lakierowany teraz w kolorze karoserii podkreśla nowoczesny, szlachetny wygląd przodu.

Oprócz elementów zewnętrznych Piano Black o rozszerzonym zakresie, nową możliwość indywidualizacji wyglądu 5-drzwiowego MINI daje opcjonalny dach Multitone. Ponieważ został on wydłużony, podobnie jak i rozstaw osi, w porównaniu z 3-drzwiowym MINI, atrakcyjność gradientu kolorystycznego od San Marino Blue z przodu przez Pearly Aqua w środku po Jet Black w tylnej części jest tutaj szczególnie efektowna. Kolejne nakładanie tych trzech kolorów odbywa się w całkowicie maszynowym procesie w brytyjskich zakładach MINI w Oksfordzie. Niemniej jednak zmieniające się warunki zewnętrzne mogą powodować niewielkie odchylenia we wzorze kolorystycznym. Z tego względu każde 5-drzwiowe MINI z dachem Multitone zjeżdża z taśmy jako unikat.

Dach Multitone można łączyć z niemal wszystkimi lakierami oferowanymi w 5-drzwiowym MINI, w tym z nowym lakierem metalizowanym Rooftop Grey. Ten mocny i elegancki odcień szarości lekko wpadający w srebro idealnie uzupełnia błyszczącą spektakularną kolorystykę dachu.

Przestronność wnętrza 5-drzwiowego MINI doskonale komponuje się z dopracowaną stylistyką kokpitu i nowymi funkcjami komfortu. Centralne otwory wentylacyjne umieszczone w jednej płaszczyźnie z powierzchniami wewnętrznymi oraz nowa stylistyka centralnego zestawu wskaźników, w którym standardowo montowany jest teraz ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cala, podkreślają nowoczesną atmosferę premium. Najważniejsze elementy po stronie kierowcy to opcjonalny wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników oraz oferowana teraz w standardzie skórzana kierownica sportowa z nowymi przyciskami wielofunkcyjnymi. Po raz pierwszy jako wyposażenie dodatkowe dostępne jest także ogrzewanie kierownicy.

Również światło bardziej niż kiedykolwiek dotąd przyczynia się do dobrego samopoczucia wewnątrz 5-drzwiowego MINI. Grafika centralnego zestawu wskaźników i cyfrowego wyświetlacza kokpitu może zmieniać się w zależności od nastroju. Do wyboru są tryby „Lounge” i „Sport”, każdy o innej kolorystyce. Ustawienia wyświetlaczy można dostosować zarówno do trybów jazdy MINI, jak i łączyć z kolorystyką nowego opcjonalnego oświetlenia ambientowego. Dzięki temu przestronnością i komfortem wnętrza 5-drzwiowego MINI można cieszyć się w niezwykle nastrojowej atmosferze.

Źródło: MINI