Vauxhall, siostrzana marka Opla, przyjmuje największe zamówienie na użytkowe samochody elektryczne w Wielkiej Brytanii od British Gas

Vauxhall, siostrzana firma Opla, poinformowała dziś o otrzymaniu zamówienia na 2000 nowych elektrycznych vanów Vivaro‑e od British Gas. To jak dotąd największe zamówienie na użytkowe samochody elektryczne z zasilaniem akumulatorowym (BEV) w Wielkiej Brytanii, a jednocześnie kontynuacja transakcji z zeszłego roku, kiedy to ten sam klient zakupił 1000 elektrycznych pojazdów marki Vauxhall. Wszystkie 3000 samochodów elektrycznych wyjedzie na drogi do 2022 r.

Centrica, właściciel British Gas, zadeklarowała zamiar zelektryfikowania liczącej 12 000 pojazdów floty do 2025 r. — pięć lat wcześniej niż pierwotnie planowano — co oznacza dalsze zamówienia na elektryczne Vauxhalle, gdy tylko będą one dostępne.

Chris O’Shea, dyrektor generalny Centrica, powiedział: „Dajemy dobry przykład nie tylko obniżając emisję dla naszych klientów i społeczności, ale także naszą własną emisję, a w dodatku przyspieszamy działania w tym kierunku. Pełna elektryfikacja naszej floty przyniesie bardzo wymierny efekt”.

„Jednocześnie, wspólnie z firmami motoryzacyjnymi, takimi jak Vauxhall, opracowujemy usługi i rozwiązania dla użytkowników samochodów elektrycznych, w tym punkty ładowania, infrastrukturę oraz innowacyjne taryfy poboru energii z niższymi stawkami w nocy i bezpłatnymi milami dla pojazdów elektrycznych”.

Elektryczne samochody marki Opel na górskich trasach

Paul Willcox, dyrektor zarządzający Vauxhall Motors, powiedział: „Cieszę się, że British Gas zwiększył swoje początkowe zamówienie na w pełni elektryczne furgony Vauxhall‑e, to największy zakup samochodów elektrycznych do floty pojazdów użytkowych w Wielkiej Brytanii. Jako najstarsza brytyjska marka samochodowa istniejąca od 1903 roku pragniemy podziękować British Gas, również brytyjskiej firmie, za jej lojalność i zaufanie wobec Vauxhalla”.

„Skala zamówień na naszego w pełni elektrycznego vana pokazuje, że Vauxhall Vivaro‑e może przyczynić się do przechodzenia na niskoemisyjne pojazdy, a tym samym do poprawy jakości powietrza”.

Źródło: Opel