Toyota Yaris nowym liderem w Europie

Toyota Yaris rozpoczęła 2021 rok jako najpopularniejszy samochód w Europie. W styczniu miejski hatchback Toyoty zanotował ponad 18 000 rejestracji. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek.

Nowy rok rozpoczął się bardzo pozytywnym akcentem dla Toyoty w Europie. W styczniu 2021 roku nowy Yaris zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w 27 krajach Unii Europejskiej, z wynikiem 18 094 samochodów. Liczba ta jest o 3 procent wyższa w porównaniu do stycznia 2020 roku, co stanowi bardzo dobry wynik przy 26-procentowym spadku rynku. W styczniu 2021 roku zarejestrowano w UE 839 525 nowych samochodów.

Toyota zgłosiła najwięcej patentów na świecie

Sukces Yarisa przyczynił się do silnej pozycji Toyoty, która sprzedała w pierwszym miesiącu roku 54 336 samochodów i zajęła trzecie miejsce na europejskim rynku. W Polsce Toyota jest najchętniej wybieraną marką samochodową, a Yaris zajął w styczniu drugie miejsce zaraz po Corolli, po zarejestrowaniu 1 543 samochodów.

Yaris wprowadza nowe standardy do segmentu B

Nowy Yaris zadebiutował w Europie w ubiegłym roku, wprowadzając do segmentu pełny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najbardziej rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty. Czwarta generacja tego na wskroś europejskiego modelu została zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Nowa konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności, dopracowanego zawieszenia i nisko położonego środka ciężkości, zapewniając stabilność w zakrętach i znacznie bardziej sportowe odczucia podczas jazdy. Nowością jest także centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera. Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Źródło: Toyota