Mitsubishi Motors – system fotowoltaiczny na dachu fabryki samochodów

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) uruchamia w fabryce Laemchabang, należącej do firmy produkcyjnej i handlowej Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh), dachowy system zasilania energią słoneczną o mocy 5 megawatów.

W połączeniu z systemem fotowoltaicznym o mocy 2 MW, który ma zostać wdrożony w najbliższej przyszłości, MMTh spodziewa się zredukowania emisji CO2, towarzyszącej działalności produkcyjnej o ponad 6100 ton rocznie. MMTh ma na celu stworzenie środowiska, w którym samochody mogą być produkowane w sposób czysty i niskoemisyjny.

MMTh ma zakłady produkujące samochody oraz fabrykę silników w prowincji Chonburi i jest największym centrum produkcyjnym MMC poza Japonią.

Mitsubishi Outlander PHEV w 2020 roku bestsellerem w Europie

W listopadzie 2020 roku firma MMC ogłosiła Nowy Plan Środowiskowy, który wyznacza kierunki i cele jej działań na rzecz środowiska. W oparciu o cele środowiskowe na rok 2030, MMC kontynuuje wysiłki w celu osiągnięcia 40-procentowej redukcji emisji CO2 w swojej działalności biznesowej w porównaniu do roku finansowego 2014. W ramach tych działań firma promuje wprowadzanie energii odnawialnej w celu zmniejszenia emisji CO2, wynikającej z działalności produkcyjnej i planuje wprowadzenie większej liczby systemów solarnych w krajowych i zagranicznych ośrodkach produkcyjnych.

Źródło: Mitsubishi