Muzeum Motoryzacji w Poznaniu zaprasza na wyjątkową ekspozycję (galeria)

Po ponad 8 latach od zamknięcia Muzeum Motoryzacji pod Rondem Kaponiera miłośnicy zabytkowej motoryzacji znów mają możliwość obejrzenia ponad 100 pojazdów pochodzących ze zbiorów członków Automobilklubu Wielkopolski.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Automobilklub Wielkopolski i Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie zapraszają od 19.02.2021 r., do pawilonu nr 2 na MTP.

Muzeum zostało podzielone na kilka stref tematycznych, w których każda prezentuje wyjątkowe klasyczne egzemplarze z różnych stron świata. Wśród motoryzacyjnych perełek zobaczyć można, m.in pojazdy pochodzące z USA, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch oraz Polski.

Wchodząc na teren muzeum, swoje zwiedzanie rozpoczynamy od pojazdów pochodzących z linii produkcyjnej Henry’ego Ford’a, nieco dalej stoją amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelmen’s Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Na stoisku Włoch wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można obejrzeć pięknie zachowanego Fiata 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz perełkę w postaci Fiata 514 z 1929, a także dobrze znane motorowery – Vespy.

Francja oczaruje zwiedzających m.in pięknem Renault NN Torpedo z 1925 roku, ale przede wszystkim najstarszym eksponatem na całej wystawie – rowerem Clement Safety prosto z XIX-wiecznego Paryża z 1888 roku oraz innymi nieco młodszymi pojazdami.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku, czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

Wyjątkowy klimat całej wystawy nadają przedmioty łączące się z daną epoką, z której pochodzą prezentowane samochody. Rekwizyty nawiązujące do lat 60, 70, czy 80-tych wspaniale oddają charakter minionych lat, przenosząc nas do czasów naszych ojców i dziadków.

Tajniki Muzeum Mercedes-Benz – pasy bezpieczeństwa

Poza samochodami osobowymi odnaleźć można również inne ciekawe klasyki, które z pewnością przyciągną szczególną uwagę najmłodszych. Są wśród nich wojskowe pojazdy specjalne w strefie militarnej, motocykle oraz rowery to dodatkowe elementy, które dopełniają zabytkową wystawę.

GODZINY OTWARCIA

Piątek10:00-18:00
Sobota10:00-17:00
Niedziela10:00-17:00

Muzeum Motoryzacji jest czynne w każdy piątek, sobotę i niedzielę.

BILETY ON-LINE

Bilet normalny
(dorośli)
20 zł
Bilet ulgowy
(dzieci, studenci na podstawie legitymacji)
10 zł
Dzieci do 5 lat
(weryfikacja na miejscu)
0 zł

Przy zakupie biletu do Muzeum Motoryzacji w Poznaniu, bilet wstępu do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie jest dostępny w cenie biletu ulgowego!

Aby skorzystać ze zniżki, należy zachować bilet wstępu do Muzeum Motoryzacji i okazać go w kasie przy zakupie biletu do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie.

Źródło: Automobilklub Wielkopolski / MTP

Zdjęcia: Automobilklub Wielkopolski – Piotr Matuszek