Kia Sorento wygrywa w plebiscycie „Auto Lider 2021”

W 19. edycji plebiscytu motoryzacyjnego Auto Lider 2021, czytelnicy tygodnika Motor oraz miesięcznika Auto Moto wskazali najważniejsze premiery, najciekawsze modele i innowacje techniczne minionego roku. Zdaniem czytelników i internautów Kia Sorento zasłużyła na zwycięstwo w kategorii „Crossover/SUV klasy średniej”. Kia Sorento zwycięża w kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” w plebiscycie Auto Lider 2021.

Kia Sorento niewątpliwie stanowi niezwykle dopracowany produkt. Produkt, który w bardzo krótkim czasie od swojej premiery został doceniony zarówno przez fachowców, jak i klientów w Polsce i Europie. Zwycięstwo w tegorocznej edycji plebiscytu Auto Lider to kolejne wyróżnienie jakie od chwili rynkowego debiutu zdobyła Kia Sorento. Tytuł Samochodu Roku w polskiej edycji Car of The Year 2021, tytuł „Auto Uniwersalne“ w konkursie The Best of Moto, zwycięstwo w kategorii „Duży SUV” w organizowanym przez Auto Świat konkursie Moto Awards, „Złota kierownica” w konkursie Auto Bild i Bild am Sonntag w kategorii „Duży SUV“ oraz tytuł  „Najlepszy duży SUV” przyznany przez brytyjski magazyn „What Car? – to tylko wybrane wyróżnienia przyznane Kii Sorento na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy.

Kia świętuje 20 lat współpracy z organizatorem turnieju Australian Open

Kia Sorento stoi na szczycie gamy SUV-ów oferowanych przez Kia w Europie. To jest już czwarta generacja tego modelu ale co istotne nie jest to ewolucja a rewolucja i to pod każdym względem. Sorento to komfortowy i niezwykle przestronny SUV dla 7 pasażerów dostępny z wydajnymi napędami hybrydowymi. Co takiego ma w sobie ten samochód, że brytyjscy, niemieccy i polscy dziennikarze oraz czytelnicy i internauci uznali go za zwycięzcę?

  •  Nowa platforma i większy rozstaw osi
  •  Nowy wygląd zewnętrzny oraz wewnątrz, nowoczesny design który idzie w parze z zaawansowaną technologią
  •  Nowe technologie, asystenci i systemy poprawiające bezpieczeństwo, komfort i łączność ze światem (m.in. Blind-Spot Viev Monitor i Remote Smart Parking Assist)
  •  Nowy tryb terenowy „Terrain Mode”, który zapewnia nie tylko znakomitą trakcję, ale również lepsze – stabilność i kontrolę podczas jazdy po błocie, śniegu i piasku
  •  Bagażnik o pojemności aż 813 litrów (HEV) lub 809 litrów (PHEV)
  •  Nowy system nagłośnienia firmy Bose.

Źródło: KIA