Poznań Plaza ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych

Na parkingu centrum handlowego Poznań Plaza można skorzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay. Ładowanie samochodu zajmuje zaledwie 40 minut. W tym czasie kierowca i jego pasażerowie mogą skorzystać z oferty galerii.

Stacja ładowania w Poznaniu to efekt długofalowej współpracy Klépierre, właściciela galerii Poznań Plaza, z firmą GreenWay, siecią szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Stacje pojawiły się już w kilku centrach handlowych należących do Grupy, m.in. w Sadyba Best Mall w Warszawie, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza czy Sosnowiec Plaza.

Centra Klépierre oferują szereg rozwiązań komunikacyjnych, które są przyjazne środowisku i przede wszystkim wpływają na komfort klientów. We wszystkich galeriach znajdują się przestronne parkingi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Ponadto centra handlowe Klépierre zlokalizowane są w miejscach zapewniających szybki dostęp do komunikacji miejskiej czy postoju taksówek. Stacja do ładowania elektrycznego w Poznaniu znajduje się przy ulicy Drużbickiego 2.

Kto skorzysta ze stacji ładowania?

Szybkie stacje największej w Polsce sieci ładowarek GreenWay umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Do stacji mogą być podłączone dwa pojazdy jednocześnie. Korzystanie z usługi jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej lub w mobilnej aplikacji GreenWay Polska.

innogy Polska – stacje ładowania hulajnóg elektrycznych dostępne dla wszystkich – eFeeder zyskuje nową funkcję

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijającą się siecią ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 233. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

***

POZNAŃ PLAZA

Centrum handlowe Poznań Plaza harmonijnie łączy funkcje handlowe i rozrywkowe dla całej rodziny. Na blisko 30 tys. m2 klienci znajdą około 140 salonów i sklepów z najnowszymi kolekcjami odzieży, biżuterii, galanterii skórzanej, obuwia oraz wiele punktów usługowych i gastronomicznych. W Poznań Plaza znajduje się 10 sal kinowych Cinema City i jedyne w Poznaniu trójwymiarowe kino IMAX. Poznań Plaza posiada certyfikat BREEAM.

Poznań Plaza należy do grupy kapitałowej Klépierre, która jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 16 krajach Europy. W Polsce posiada 6 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Rybnik Plaza.

Źródło: Poznań Plaza