Toyota – sprawdź swoje auto na zimę

W całej Polsce trwa prawdziwa śnieżna zima, dlatego warto sprawdzić samochód pod kątem tych elementów, które mają największe znaczenie podczas mrozu. Szczególnie jeśli ze względu na ograniczone możliwości spędzania czasu poza domem auto jest rzadko używane.

Mając to na uwadze, Toyota przygotowała specjalną ofertę na wymianę elementów szczególnie istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy zimą.

Zadbaj o niezawodność akumulatora

Komputerowy test akumulatora pozwoli szybko upewnić się, że akumulator się nie rozładuje z powodu mrozu. Sprawdzian ten kosztuje teraz w serwisach Toyoty tylko 30 zł, a jeśli wymiana okaże się konieczna, w cenę nowego akumulatora zostanie wliczona cena testu. Ceny oryginalnych akumulatorów Toyoty z 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów zaczynają się od 299 zł. A dodatkowo ceny akumulatorów ECO dla pojazdów z funkcją Start Stop są teraz objęte 15-procentowym rabatem.

Akumulatory Eco charakteryzują się wysoką żywotnością przy znacznie zwiększonej ilości cykli uruchomienia silnika oraz utrzymują wysoką wydajność energetyczną podczas zatrzymania silnika, tj. kiedy nie są doładowywane przez alternator. Są one dopasowane do konkretnego modelu samochodu, dzięki czemu lepiej wspierają funkcję Start & Stop i dłużej zachowują sprawność. Akumulatory Eco są objęte 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Toyota Land Cruiser – wyprawowy kamper, którym zwiedzisz Afrykę

Warto wykonać test akumulatora, jeśli eksploatujemy go przez kilka lat, podczas jazdy zapalają się lampki na desce rozdzielczej, po włączeniu klimatyzacji lub ogrzewania przygasają światła lub też rozruch silnika trwa dłużej niż zwykle. Warto także skontrolować akumulator, jeśli funkcja Start & Stop aktywuje się rzadziej niż dawniej.

Bezpieczeństwo na śliskiej drodze

Ogromne znaczenie sprawnych hamulców dla bezpieczeństwa to rzecz oczywista, ale zimą, kiedy droga bywa śliska lub mokra, jest to jeszcze bardziej istotne. Dlatego w programie Serwis Dobrych Cen Toyoty dla samochodów nieobjętych już gwarancją producenta dealerzy oferują atrakcyjne ceny na klocki hamulcowe z wymianą, dostępne od 280 zł.

 

Serwis Toyoty najlepszy w Polsce

Sieć serwisowa Toyoty została doceniona przez klientów w badaniu „Marka nr 1” portalu Wybór Kierowców, opartym na 100 tys. opinii polskich użytkowników samochodów. W kategorii „Serwisy ASO” Toyota zajęła pierwsze miejsce już po raz piąty z rzędu. Marka znalazła się na szczycie także w kategorii niezawodności. Świetną obsługę w ASO Toyoty potwierdza także najnowszy Wielki Test Salonów magazynu Auto Świat, w którym Toyota zajęła pierwsze miejsce w klasie marek popularnych.

Źródło: Toyota