Audi e-tron GT – światowa premiera online elektrycznego hitu marki

Energetyzujący pokaz jazdy i światowa premiera z udziałem znanych gwiazd i osobistości. Audi zaprezentowało dziś oficjalnie swój nowy w pełni elektryczny samochód – Audi e-tron GT. Podczas dwóch wydarzeń składających się na Day of Progress, Audi zaprezentowało najważniejsze cechy tego w pełni elektrycznego gran turismo: dynamiczne właściwości jezdne, emocjonujący design i zrównoważony rozwój.

„Model e-tron GT to jedyne w swoim rodzaju Gran Turismo, którego zalety zinterpretowano na nowo – z myślą o przyszłości. Jego wygląd jest świadectwem motoryzacyjnego designu segmentu premium. To elektromobilność w najbardziej emocjonującym wydaniu, dająca niesamowite wrażenia podczas jazdy. Koncepcja zrównoważonego rozwoju stojąca u podstaw tworzenia tego modelu, dodatkowo podkreśla jego zalety” – wyjaśnia Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG. „Jednak nie tylko koncepcja napędu jest zrównoważona środowiskowo. Cała produkcja w naszym zakładzie w Böllinger Höfe ma teraz neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla bilans energetyczny. To ważny sygnał dla naszych pracowników i dla biznesowej przyszłości Audi.”

Audi przystosowało całą swoją gamę modelową do standardu Euro 6d

Dzięki cyfrowej światowej premierze e-tron GT, która nastąpiła w ramach wydarzenia Day of Progress, Audi wyznaczyło także nowy punkt odniesienia. Model został zaprezentowany w dwóch odsłonach: podczas Sprint of Progress kierowca serii wyścigowej Formuła E Lucas di Grassi oraz przedsiębiorca działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg, zademonstrowali dynamikę jazdy Audi RS e-tron GT porównując go z bolidem Formuły E, Audi e-tron FE07. Podczas przejazdu na torze Audi Driving Experience Center w Neuburg nad Dunajem, zwrócili uwagę przede wszystkim na dynamiczne osiągi nowego modelu.

Natomiast w drugiej odsłonie wydarzenia, Celebration of Progress, cztery pierścienie po raz pierwszy pokazały Audi e-tron GT szerszej publiczności. Podczas trwającego godzinę wirtualnego show Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG, Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu AUDI AG oraz inne osoby z kierownictwa Audi: Henrik Wenders, starszy wiceprezes marki Audi oraz Marc Lichte, szef designu marki, zaprezentowali najważniejsze cechy nowego modelu.

Urozmaicony program podkreślał progresywne podejście marki do przyszłości. Aktor i producent filmowy Tom Hardy, projektantka mody Stella McCartney oraz kierowca i przedsiębiorca Nico Rosberg, przedstawili swoje osobiste spostrzeżenia na temat znaczenia designu, zrównoważonego rozwoju i wydajności tego modelu. Muzyczną oprawę zapewniła amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Janelle Monáe, a całość poprowadził Steven Gätjen.

Dodatkowo GREENTECH FESTIVAL oraz Audi – partner tej platformy działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju – w czasie wydarzenia po raz pierwszy wspólnie wręczyli nagrodę GREEN FUTURE Award. Nagroda ta, będąca częścią GREEN AWARDS, przyznawana jest projektom i osobom, które promują urbanizację przyjazną dla środowiska, a jednocześnie wnoszą istotny wkład w poprawę jakości życia w infrastrukturze miejskiej. Zwycięzcą został start-up Zencity z siedzibą w Tel Awiwie, którego algorytm zbiera i analizuje posty z mediów społecznościowych oraz lokalne wiadomości z miast.

Po premierze modelu, część gości podzieliło się swoimi wrażeniami:

„Audi e-tron GT to początek nowej ery dla Audi. Naszym celem jest kształtowanie przyszłości elektrycznej mobilności segmentu premium. Zamiłowanie do detali, maksymalna precyzja i design, który wyznacza drogę ku przyszłości, pokazują, jak wiele pasji wkładamy w Audi w projektowanie i tworzenie pojazdów.” – Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu, AUDI AG.

„Audi e-tron GT to wcielenie najlepszych wartości czterech pierścieni. Gran turismo znakomicie odzwierciedla naszą innowacyjną siłę i pionierskiego ducha. Dla nas już teraz zostało ikoną marki, podobnie jak Audi TT i Audi R8.” Henrik Wenders, starszy wiceprezes marki Audi, AUDI AG.

„Dla mnie postęp oznacza tworzenie czegoś nowego. Czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił w takiej formie. Projektowanie w pełni elektrycznego pojazdu jest właśnie takie: cały proces musi być przemyślany na nowo.”Marc Lichte, szef designu AUDI AG.

„Audi RS e-tron GT to kamień milowy w rozwoju zelektryfikowanych modeli o wysokich osiągach.”
Lucas di Grassi, kierowca Formuły E i przedsiębiorca.

„Mobilność elektryczna to przyszłość. Oczywiście droga do celu jest długa. Wspaniale jest widzieć, że Audi jest zdeterminowane by nią podążać.”Nico Rosberg, przedsiębiorca działający na rzecz zrównoważonego rozwoju i mistrz świata Formuły 1.

“Poświęciłam swoje życie, by przemysł modowy spojrzał na siebie i na swój wpływ na Matkę Ziemię. Jestem wdzięczna, że mogę nadal dzielić się moim przesłaniem “dziś dla jutra” z nową publicznością.”- Stella McCartney, projektantka zrównoważonej, luksusowej mody.

„Jako wieloletni ambasador marki, z zaszczytem i przyjemnością obserwuję dążenie Audi do ciągłego bycia na bieżąco z duchem czasu. Teraz, przenosząc swój główny punkt ciężkości na pojazdy elektryczne, koncern z Ingolstadt z pasją, wysoko wykwalifikowaną inżynierią techniczną i mistrzowskim profesjonalizmem kontynuuje ewolucję marki – uczciwie spełniając wymagania przyszłości. Doskonałe połączenie pasji, umiejętności i postępu.”- Tom Hardy, aktor i producent filmowy.

Źródło: Audi