Yanosik – nowy typ zimowych ostrzeżeń

Zimowa aura nie zawsze jest łaskawa dla kierowców. Chociaż w ostatnich latach przypominała ona raczej przedłużenie jesieni, to początek tego roku uraczył nas już mrozem i białym puchem. Jednak śnieżne zimy, mimo, że malownicze, potrafią dać się we znaki, zwłaszcza zmotoryzowanym.

W 2019 roku w miesiącach zimowych doszło do niemal 6400 wypadków, a rannych zostało ponad 620 osób. Ponad 500 wypadków miało miejsce podczas opadów śniegu i gradu. Jazda w takich warunkach wciąż stanowi wyzwanie dla wielu kierowców. Z pomocą nadciąga aplikacja Yanosik, z zupełnie nową, rewolucyjną funkcją.

Śnieg kierowcom niestraszny

Yanosik pomaga kierowcom już od wielu lat. Znany jest przede wszystkim z nawigacji omijającej korki oraz z systemu ostrzegania o sytuacji na drodze. To właśnie tego obszaru dotyczy nowo wprowadzona opcja. Dodano bowiem zupełnie nowy typ ostrzeżenia, który wspomoże kierujących w zimowym czasie. Użytkownicy otrzymają powiadomienie, gdy na ich trasie znajdować się będzie pługo-solarka.

Yanosik – rewolucja w nawigacji

-Wszystkie funkcje, które wprowadzamy w naszej aplikacji mają ułatwiać podróżowanie i zmniejszać ryzyko wypadków. Zawsze powtarzamy, że kierowca poinformowany, to kierowca bezpieczny bo w odpowiednim czasie może zaplanować manewr – mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik.pl Ponadto nasza aplikacja już nie po raz pierwszy informuje o dodatkowych zdarzeniach na autostradach. Użytkownicy otrzymywali ostrzeżenia chociażby o koszeniu traw, co zwiększało bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i ekip wykonujących prace porządkowe. – dodaje.

Teraz, gdy coraz częściej mamy do czynienia z opadami śniegu, twórcy aplikacji postanowili rozszerzyć funkcję informowania o pługo-solarki. Co istotne, na mapie prezentowana będzie lokalizacja live tego typu pojazdów. Dzięki temu, kierowcy będą wiedzieli w jakim stanie znajduje się trasa przed nimi.

Nowa funkcja przygotowana została we współpracy z Autostrada Wielkopolska S.A. Obecnie dostępna jest na autostradzie A2, na odcinku Świecko – Konin. Korzystać mogą z niej użytkownicy Yanosika na Androidzie.

Źródło: Yanosik