Mazda MX-30 – jednodniowe trasy Slow Road pomysłem na bezpieczne podróże w czasach pandemii

Ostatnie miesiące są dla wszystkich dużym wyzwaniem. Ograniczenia w czasie Bożego Narodzenia, skumulowanie ferii zimowych dla całej Polski w jednym terminie przy jednoczesnym braku możliwości rezerwacji miejsc noclegowych, zamknięte obiekty sportowe to rozwiązania wprowadzone odgórnie, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Większość wyjazdów pozostaje w sferze planów i nie wiadomo kiedy uda się je zrealizować. Odpowiedzią na głód podróży i odkrywania nowych miejsc mogą być jednak jednodniowe wycieczki samochodem po najbliższej okolicy w stylu Slow – bez opłat, bez presji czasu, bez niepotrzebnego napięcia. Nawet kilka godzin spędzonych na wspólnej wyprawie w poszukiwaniu leśnej ciszy, odkrywaniu nowych szlaków, czy tras turystycznych przy odpowiedniej pogodzie i nastawieniu pozwoli na znalezienie dystansu do rzeczywistości. Wystarczy wejść na www.slowroad.pl i wyszukać odpowiednią trasę w swojej okolicy.

Katalog jednodniowych wypraw w ramach projektu Slow Road powiększył się właśnie o kolejną trasę w woj. Mazowieckim. Mieszkańcy Warszawy mają niezwykłe zaplecze ścieżek spacerowych i turystycznych w Kampinoskim Parku Narodowym. Niezależnie czy zdecydują się na zostawienie samochodu na parkingu od strony Izabelina, Truskawia czy Palmir czekają na nich doskonale oznakowane szlaki. Trasy spacerowe i rowerowe, zimową porą idealne do uprawiania narciarstwa biegowego, przynoszą ukojenie potrzebne po dniach spędzonych w zgiełku miasta, na telekonferencjach czy podczas zdalnej nauki przed ekranami komputerów.

Mazda MX-30 – elektryczny debiut roku 2020 w Polsce

Mieszkańcy stolicy mogą wybrać się z krótką wizytą np.: do Żyrardowa. Spacer wśród XIX wiecznych fabrycznych zabudowań obecnie pięknie zrewitalizowanych będzie atrakcją nie tylko dla miłośników architektury. Trasa z przystankiem w Kampinosie i wizytą w Żyrardowie została opisana z perspektywy wyjazdu samochodem elektrycznym, Mazdą MX-30, co szczególnie może zainteresować posiadaczy podobnych aut.

W inspiracjach Slow Road na jednodniowe wyjazdy znajdują się propozycje z każdego rejonu Polski. Mieszkańcy południa mogą skorzystać z rekomendacji trasy, odkrywającej uroki Pienin lub powrócić na Szlak Orlich Gniazd, zaczynając od wizyty na zamku Lipowiec w Babicach. Leśne ścieżki działają tu na przybyszy jak „myślo-odsiewnie”, a tętno podnosi się jedynie z wysiłku przy podejściu pod zabytkowe mury.

Wśród najnowszych inspiracji dolnośląskich na uwagę zasługuje „Zaporowa Trasa”, którą można dowolnie dzielić na krótsze jednodniowe wycieczki. Fascynujące są konstrukcje i historie zapór wodnych, idealnych do zwiedzania o każdej porze roku, z których najwyższa w Pilchowicach wznosi się na wysokość aż 62 metrów.

Także w Polsce centralnej i północnej na amatorów jednodniowych wycieczek czekają inspirujące opisy tras na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, czy w Borach Tucholskich.

„Nauczyliśmy się doceniać Polskę, różnorodność i bogactwo jej naturalnych atrakcji. Coraz lepiej rozumiemy ideę uważnego podróżowania i instynktownie unikamy hałaśliwych czy zatłoczonych miejsc. Szczególnie w tak wymagających czasach świadomie wybieramy miejsca, gdzie pozytywna energia i majestatyczna natura pozwalają na uspokojenie rozbieganych myśli. Takie pomysły na jednodniowe wycieczki rekomendujemy na stronie www.slowroad.pl z nadzieją, że niebawem wszyscy w zdrowiu powrócimy do planowania dłuższych podróży i swobodnego korzystania z wszelkich obiektów turystycznych, bazy noclegowej oraz gastronomicznej.” – mówi Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

Źródło: Mazda