Nissan LEAF 2021 – wzbogacony o nowe technologie

Nissan doładowuje ofertę swojego najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego i rozpoczyna sprzedaż modelu LEAF 2021, jednocześnie wyznaczając nowe standardy w zakresie szeroko dostępnej mobilności zeroemisyjnej.

Jazda samochodem elektrycznym staje się jeszcze bardziej inteligentna, jako że LEAF 2021 może pochwalić się licznymi aktualizacjami i nowościami w zakresie bezpieczeństwa oraz rozwiązań Nissan Intelligent Mobility. Stanowią one uzupełnienie istniejących i cenionego przez klientów systemów ProPILOT oraz e-Pedal. Oprócz licznych funkcji poprawiających bezpieczeństwo i łączność, dostępnych w modelu LEAF na różnych rynkach, klienci mogą teraz korzystać również z pokładowego hotspotu Wi-Fi (opcja ma zostać aktywowana w Polsce w 2021 roku), systemu interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu oraz inteligentnego lusterka wstecznego.

Połączony w każdym calu

Nowoczesny świat wymaga od nas bycia w ciągłym biegu, a pozostawanie w stałym kontakcie jeszcze nigdy nie było tak ważne. LEAF 2021 to pierwszy samochód elektryczny Nissana, który oferuje opcję usługi pokładowego hotspotu Wi-Fi (aktywacja w Polsce w 2021 roku). Usługi te dostępne będą w rożnych pakietach i konfiguracjach, które zapewnią najlepszy zasięg i komfort dostępu do internetu dla pasażerów spragnionych ciągłego kontaktu ze światem.

Szybka nawigacja i pobieranie danych gwarantują, że zawsze masz dostęp do ważnych plików bez względu na miejsce, w którym odbywa się spotkanie biznesowe. W czasie wolnym od pracy te same funkcje pozwolą na szybkie streamowanie wideo, które dostarczy rozrywki dzieciom podczas rodzinnych wypraw.

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa

Nissan zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest kwestią nadrzędną. Dlatego w modelu LEAF 2021 (zarówno w wersji z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh) zastosowano ulepszenia technologiczne, które uczynią codzienną jazdę jeszcze bardziej bezpieczną. System interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu jest teraz dostępny w standardzie we wszystkich poziomach wyposażenia. System automatycznie uruchamia hamulce, by utrzymać samochód na zadanym pasie ruchu, kiedy zostanie zidentyfikowane zagrożenie.

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Wersja Tekna wyposażona została ponadto w system inteligentnego lusterka wstecznego, który pozwala kierowcy na wyświetlenie „cyfrowego widoku” na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Obraz przekazywany jest z kamery wysokiej rozdzielczości zamontowanej z tyłu samochodu. Dzięki temu mamy pełny i nieograniczony widok tego, co dzieje się za pojazdem.

Co więcej, zewnętrzne warunki pogodowe nie sprawią kierowcom żadnych trudności dzięki fotochromatycznemu, automatycznie przyciemnianemu lusterku wstecznemu we wszystkich poziomach wyposażenia. Zapewnia ono bardzo dobrą widoczność zarówno w jasnym letnim słońcu, jak i podczas deszczowych jesiennych nocy. Aby sprawdzić, co dzieje się z twoimi zwierzakami lub dziećmi na tylnych siedzeniach, możesz szybko, za pomocą jednego dotknięcia zmienić tryb widoku na standardowy.

Odpowiedź na potrzeby współczesnych kierowców

W modelu LEAF 2021 wyraźnie widać gotowość Nissana do praktycznego wdrażania sugestii klientów przekazywanych w informacjach zwrotnych. Widać to na przykładzie kolumny kierownicy z teleskopową regulacją, która jest dostępna we wszystkich wersjach wyposażenia. Kierownica jest w pełni regulowana w dwóch płaszczyznach i zapewnia kierowcom optymalną pozycję podczas jazdy.

Funkcje monitorowania i kontroli dostępne w ramach aplikacji NissanConnect Services stanowią doskonałe uzupełnienie oferty aktualizacji technicznych. Zostały dodane do istniejących funkcji, takich jak monitorowanie poziomu naładowania akumulatora czy system zdalnej kontroli temperatury w kabinie. Właściciele modelu LEAF będą mogli również zamykać i otwierać drzwi samochodu z poziomu smartfona oraz ustawiać powiadomienia na telefon informujące o tym, czy samochód opuszcza wcześniej określoną strefę lub porusza się z prędkością wyższą niż ustawiona przez użytkownika.

LEAF 2021 to pierwszy model, w którym wprowadzony zostanie nowy kolor nadwozia – stylowy szary Ceramic. Jest on dostępny również w dwukolorowej kombinacji z dachem pokrytym perłowym czarnym lakierem Metallic.

Nissan LEAF był pionierem na rynku samochodów elektrycznych dla każdego. Teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki nowym funkcjom dostępnym w modelu LEAF 2021, który ucieleśnia wizję inteligentnej mobilności” – powiedziała Helen Perry, dyrektor marketingu elektrycznych samochodów osobowych w Nissan Europe.Te ulepszenia były możliwe dzięki informacjom od naszych klientów, którzy dobrze orientują się w technologicznych nowinkach. Jednocześnie utrzymaliśmy konkurencyjną cenę modelu LEAF, aby zwiększyć wartość dla klientów i zadbać o to, by LEAF nadal cieszył się niesłabnącym powodzeniem”.

Produkcja Nissana LEAF w nowej odsłonie rozpoczęła się w styczniu 2021 roku, co oznacza, że klienci nie będą musieli długo czekać na pojawienie się go w salonach sprzedaży. LEAF pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Europie.

Źródło: Nissan