Nowe opony NOKIAN HAKKAPELIITTA 10 oferują najwyższej klasy przyczepność w zimie i komfort jazdy

Nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 do samochodów osobowych oraz Nokian Hakkapeliitta 10 SUV do SUV-ów i crossoverów zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w decydujących sytuacjach. Ta flagowa rodzina zimowych opon z kolcami nie tylko zapewnia znakomitą przyczepność na drodze zimą oraz komfort jazdy, ale jest też proekologiczna. 

Szczególną nowością wśród tych produktów oferujących bezpieczeństwo nowej generacji jest Nokian Hakkapeliitta 10 EV — specjalna wersja do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Nokian Tyres po raz pierwszy wprowadza też model przeznaczony specjalnie na rynek rosyjski: Nokian Hakkapeliitta 10p.

Nowe zimowe opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 są przeznaczone do komfortowej i łatwej jazdy w trudnych warunkach panujących na Północy. Znakomitą przyczepność produkty z nowej rodziny zawdzięczają nowoczesnej metodzie kolcowania Nokian Tyres, rygorystycznym testom i nieustającym pracom badawczym. Specjalna technologia podwójnego kolcowania zapewnia maksymalne bezpieczeństwo na lodzie i śniegu, ponieważ środkowe kolce poprawiają przyczepność podczas przyspieszania i hamowania, a kolce na barkach opony maksymalizują przyczepność podczas skrętów i zmiany pasa ruchu.

Nokian Tyres radzi jak spowolnić zużywanie się opon zimowych

„Najważniejszą cechą bezpieczeństwa opony z kolcami jest jej wydajność na lodzie. Zmiana pasa na autostradzie czy włączanie się do intensywnego ruchu z oblodzonego skrzyżowania bywają trudnym wyzwaniem. Równie niebezpieczna jest gołoledź. Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju produktów nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 maksymalizują bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych i zapewniają kontrolę oraz niezawodność w całym zakresie przyczepności. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy” — mówi Olli Seppälä, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Nokian Tyres.

Nowa rodzina Nokian Hakkapeliitta 10 obejmuje wszechstronny wybór ponad 140 produktów. Dostępne w rozmiarach od 14 do 22 cali opony Nokian Hakkapeliitta 10 są oferowane w kategorii prędkości T (190 km/h). Większość produktów ma oznaczenie XL wskazujące najwyższe możliwe obciążenie w tym rozmiarze. Nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 będą dostępne w sprzedaży jesienią 2021 r. Przeznaczone są głównie na rynki skandynawskie, rosyjski i północnoamerykańskie.

Opony Nokian Hakkapeliitta 10 zostały opracowane przez wysuniętego najdalej na północ producenta opon i twórcę pierwszych opon zimowych na świecie. Firma szczyci się ponad setką patentów na technologie bezpieczeństwa zimowej jazdy i zajmuje poczesne miejsce wśród światowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Nokian Tyres oferuje kierowcom poczucie spokoju wynikające z bezpieczeństwa na drodze oraz proekologicznej i odpowiedzialnej społecznie działalności firmy. Wprowadzenie rodziny produktów Nokian Hakkapeliitta 10 umocni pozycję Nokian Tyres jako lidera rynku w krajach skandynawskich i Rosji oraz pomoże osiągnąć cele rozwoju w Ameryce Północnej.

Źródło: Nokian Tyres