Grupa MTP zaprasza na najważniejsze wydarzenia motoryzacyjne w 2021 roku

Po wielu rozmowach i konsultacjach z naszymi partnerami i przedstawicielami poszczególnych segmentów branży motoryzacyjnej, zarząd Grupy MTP podjął decyzję o nowych terminach targów motoryzacyjnych w 2021 roku.

Motoryzacyjny kalendarz otwierają targi Auto Nostalgia, które odbędą się w dniach od 10 kwietnia do 11 kwietnia 2021. Tegoroczna odsłona targów zapowiada się szczególnie, ponieważ wydarzenie zadebiutuje w nowej lokalizacji – w warszawskim Expo XXI. Nowa przestrzeń pozwoli na przygotowanie jeszcze ciekawszej ekspozycji, którą tradycyjnie wypełnią zabytkowe i unikatowe pojazdy, dzięki którym wyruszymy w motoryzacyjną podróż w czasie.

Poznań Motor Show w drugiej połowie czerwca

Tegoroczna edycja Poznań Motor Show odbędzie się w dniach od 18 do 20 czerwca 2021. Mając na uwadze m. in.bardzo dobre przyjęcie ubiegłorocznej edycji  Poznań Moto Fest w podobnym terminie, zdecydowano, że najlepszym czasem na zorganizowanie największych targów motoryzacyjnych
w regionie w tym roku będzie powyższy  termin.

W grudniu 2019 roku ogłosiliśmy, że nowe hasło Poznań Motor Show brzmi „Droga do Elektromobilności”. Z perspektywy czasu okazało się, że ten kierunek był słuszny. Rok 2020 był rekordowy pod względem sprzedaży aut elektrycznych, a producenci coraz chętniej stawiają na pojazdy z alternatywnym napędem ­– podkreśla Łukasz Wołonkiewicz dyrektor targów Poznań Motor Show. – Elektromobilność będzie bardzo ważnym tematem podczas tegorocznej edycji targów. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie oraz odpowiedzieć na pytanie, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny – dodaje.

Przesunięcie Poznań Motor Show oznacza także nowe daty wydarzeń towarzyszących targom. Największa konferencja merytoryczna PMS, czyli MOVE – International MobilityCongress odbędzie się w pierwszy dzień targów, czyli 18 czerwca 2021. Kongres ponownie zgromadzi ekspertów i praktyków rynku e-mobility w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy pochylą się nad najbardziej ważkimi tematami związanymi z przyszłością motoryzacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku Targów Techniki Motoryzacyjnej. Ekspozycja poświęcona technologii motoryzacyjnej będzie obecna na Poznań Motor Show 2021, gdzie w dedykowanej strefie firmy z tego sektora będą mogły zaprezentować tegoroczne nowości produktowe. Całość wzbogaci konferencja branżowa poświęcona tej tematyce. TTM powrócą w pełnym wymiarze w 2022 roku, w dniach od 7 do 10 kwietnia.

Sierpień i wrzesień bez zmian

Wydarzenia zaplanowane na tę część roku odbędą się zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami. W sierpniu teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełnią wozy strażackie w ramach III Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.

Z kolei w dniach od 24 do 26 września 2021 roku miłośnicy kamperów i przyczep kempingowych wezmą udział w kolejnej odsłonie Caravans Salon Polska, czyli największym wydarzeniu w Polsce, związanym z turystyką caravaningową. Rekordowa, ubiegłoroczna edycja wydarzenia oraz rosnące zainteresowanie tą formą podróżowania pozwala sądzić, że w tym roku czeka nas jeszcze więcej atrakcji.

Mocny akcent na koniec

Rozpoczynamy od klasyki i kończymy klasyką. Targi Retro Motor Show odbędą się w dniach od 5 do 7 listopada 2021 roku i tym samym będą ostatnim i jednocześnie bardzo mocnym, motoryzacyjnym akcentem w kalendarzu Grupy MTP. Retro Motor Show to największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce, w trakcie których możemy podziwiać wyjątkowe modele pochodzące ze światowej i rodzimej produkcji. Ta wspaniała podróż przez historię motoryzacji będzie znakomitym zwieńczeniem roku, obfitującego w liczne, interesujące wydarzenia.

Muzeum Motoryzacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich (wkrótce otwarcie)

Tych, którzy nie mogą doczekać się spotkania z zabytkowymi pojazdami zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem Grupy MTP i Automobilklubu Wielkopolski – Muzeum Motoryzacji. Unikalne eksponaty stanęły w pawilonie nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – To świetne miejsce dla pasjonatów motoryzacji i historii. Na zwiedzających czeka ponad 100 pojazdów pochodzących ze zbiorów Automobilklubu Wielkopolski. Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy będziemy mogli pokazać je szerokiej publiczności – mówi Bartosz Dembiński, dyrektor targów Retro Motor Show i Auto Nostalgia.

Już dziś organizatorzy zachęcają do zarezerwowania wyżej wymienionych terminów i udziału w najważniejszych targach motoryzacyjnych w Polsce. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych oraz kanałach social media poszczególnych wydarzeń.

Źródło: Grupa MTP