Nowa KIA Sorento z tytułem Samochód roku 2021 w Polsce

Zdecydowany triumfatorem tegorocznej edycji, zdobywającego coraz większy prestiż konkursu Car of the Year Polska, została KIA Sorento. O wyborze zadecydowali członkowie jury, którego czlonkami są dziennikarze motoryzacyjni.  

Kia Sorento została Samochodem roku 2021 w Polsce, zdobywając 117 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się Toyota Yaris (84 pkt.), a dalej kolejno Volkswagen ID. 3 (76), Skoda Octavia (72) i Porsche Taycan (71).

KIA może po raz kolejny cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż przed rokiem tytuł zdobyła KIA Xceed.

Nowa KIA Sorento – wszystkie informacje i polskie ceny

Organizatorem konkursu jest specjalnie powołana do tego celu Fundacja Car of the Year Polska założona przez doświadczonych dziennikarzy, na czele z red. Wojciechem Sierpowskim, wieloletnim jurorem Car of the Year. Idea konkursu spotkała się z aprobatą i poparciem takich instytucji jak PZPM, AKDP, ITS, PIMOT i Automobilklub Polski.

Nowa Kia Sorento zdobywa tytuł Samochodu Roku 2021 w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car?

Jury konkursu stanowią cenieni dziennikarze motoryzacyjni z różnych mediów i redakcji, zawodowo zajmujący się testowaniem i oceną samochodów. Dzięki uczestnictwu reprezentantów wielu redakcji, konkurs będzie demokratyczny, ponadredakcyjny i transparentny, a tytuł Car of the Year Polska stanie się prestiżowym wyróżnieniem na rynku motoryzacyjnym.