Audi Sport GmbH – nowy, dwuosobowy zarząd

Ważna zmiana w Audi Sport GmbH: z dniem 1 marca 2021 r. dr Sebastian Grams dołączy do kierownictwa spółki-córki AUDI AG odpowiedzialnej za produkcję najbardziej wydajnych modeli. Wraz z dyrektorem zarządzającym Juliusem Seebachem tworzyć będzie dwuosobowy zarząd.

Grams zastąpi Olivera Hoffmanna, który od lipca 2020 r. kieruje działem rozwoju technicznego Audi jako jego dyrektor operacyjny, a także przewodniczy radzie doradczej Audi Sport GmbH.

„To ogromny sukces, że udało nam się zatrudnić Sebastiana Gramsa na tym ważnym stanowisku w Audi Sport” – powiedział Hoffmann. Grams wnosi cenne doświadczenie w dziedzinie rozwoju układów napędowych i digitalizacji. Jako dyrektor ds. informacji (CIO) w SEAT i członek rady nadzorczej SEAT:CODE w Barcelonie (Hiszpania) był ostatnio odpowiedzialny za cyfryzację hiszpańskiej marki Grupy Volkswagen. Utworzona w 2019 roku pod jego kierownictwem firma SEAT:CODE otwiera nowe obszary działalności z produktami czysto cyfrowymi zarówno dla Grupy VW, jak i przeznaczonymi na rynki zewnętrzne. „Dla nas głównym celem jest kształtowanie mobilności przyszłości, również w segmencie aut sportowych. Sebastian Grams i Julius Seebach to teraz młody, energiczny zarząd, który reprezentuje otwartą, elastyczną i dynamiczną kulturę zarządzania” – dodaje Oliver Hoffmann.

Grams, w randze dyrektora zarządzającego, będzie odpowiedzialny w Audi Sport GmbH za gamę aut seryjnych. Oprócz modeli o sportowym zacięciu, obejmuje to również dostosowywanie pojazdu do indywidualnych potrzeb. Julius Seebach z kolei będzie w coraz większym stopniu wspierał strategiczne ukierunkowanie Audi na sporty motorowe w ich międzynarodowej odsłonie. Z Audi Sport GmbH związany jest od 2017 roku, a od maja 2019 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego. W tym czasie spółka z powodzeniem wdrożyła największą międzynarodową inicjatywę modelową w swojej historii i konsekwentnie kontynuowała strategię elektryfikacji. W ramach transformacji przedsiębiorstwa, Seebach połączył z sukcesem zaangażowanie fabryczne i customer racing oraz opracował nową strategię sportów motorowych Audi.

Audi przystosowało całą swoją gamę modelową do standardu Euro 6d

Audi Sport GmbH, które w 2017 roku powstało w wyniku przekształcenia quattro GmbH, jest spółką zależną, należącą w całości do AUDI AG z siedzibą w Neckarsulm. Obecnie zatrudnia ponad 1300 osób w regionach wokół Ingolstadt i Neckarsulm. Centrum sportów motorowych Audi znajduje się w Neuburgu nad Dunajem w pobliżu Ingolstadt, natomiast sztandarowy zakład produkcyjny pojazdów seryjnych zlokalizowany jest w Böllinger Höfe w pobliżu Neckarsulm. Audi Sport GmbH zakończyło ostatnio największą inicjatywę modelową w swojej historii. Dwanaście modeli R i RS w ofercie, to najmłodsze i największe w jej historii portfolio. W minionym roku Audi Sport GmbH dostarczyło klientom ponad 29 300 pojazdów, o 16,1% więcej w porównaniu z rokiem 2019. Już wkrótce premiera Audi RS e-tron GT. Ma ona dla spółki szczególne znaczenie: pierwszy w pełni elektryczny model RS oznacza wdrożenie konsekwentnej strategii elektryfikacji w segmencie samochodów sportowych.

Dr Sebastian Grams (41 lat) urodził się w Heilbronn i posiada dwa stopnie naukowe w zakresie inżynierii mechanicznej oraz doktorat Uniwersytetu w Karlsruhe (KIT). Swoją karierę w Grupie Volkswagen rozpoczął w sportach motorowych marki Audi. Następnie zajmował różne stanowiska kierownicze związane z rozwojem technicznym i informatyką/cyfryzacją. Jego szerokie doświadczenie sięga od wysokowydajnych silników i elektrycznych układów napędowych, po rozwój oprogramowania i wprowadzanie nowych modeli biznesowych. Od 2018 roku Grams jest dyrektorem ds. informacji (CIO) w marce SEAT oraz członkiem rady nadzorczej SEAT:CODE w Barcelonie, gdzie odegrał kluczową rolę w procesie transformacji cyfrowej firmy. W dniu 1 marca 2021 roku Grams stanie się częścią zespołu zarządzającego Audi Sport GmbH z siedzibą w Neckarsulm.

Julius Seebach (37 lat) rozpoczął swoją karierę w AUDI AG w 2015 roku. Początkowo był odpowiedzialny za strategię napędów i zarządzanie obszarem rozwoju technicznego. W 2017 roku z powodzeniem wprowadził nowy sposób zarządzania linią produktów w Audi Sport GmbH i od tego czasu jest odpowiedzialny za linie RS 4/RS 5 i RS 6/RS 7. Od 1 maja 2019 r. jest dyrektorem zarządzającym w Audi Sport GmbH. Pod jego egidą spółka-córka AUDI AG zrealizowała największą międzynarodową inicjatywę modelową w swojej historii, kontynuowała strategię elektryfikacji i skonsolidowała pod jednym dachem wszystkie działania związane ze sportem motorowym marki Audi. Oprócz funkcji dyrektora zarządzającego Audi Sport GmbH, Seebach przejął z dniem 1 grudnia 2020 r. odpowiedzialność za Audi Motorsport.

Źródło: Audi