Marka PEUGEOT otwiera studio PEUGEOT Design Lab w São Paulo

PEUGEOT Design Lab otwiera w São Paulo w Brazylii trzecie studio zagraniczne. Pierwsze dwa powstały w Szanghaju i San Francisco. Odwołując się do ponad 210 lat doświadczenia zdobytego we wzornictwie przemysłowym oraz 131-letniej tradycji w projektowaniu samochodów, PEUGEOT utworzył w 2012 roku studio projektowe PEUGEOT DESIGN LAB, które pracuje dla klientów spoza branży motoryzacyjnej.

Zaplecze techniczne i zasoby kadrowe PEUGEOT Design Centre, gdzie mieści się PEUGEOT Design Lab, stwarzają mu unikatowe możliwości działania na tym polu.

„Wyobraźnia i kreatywność projektantów w połączeniu z najwyższą precyzją, niezbędną przy projektowaniu samochodów, zostaną wykorzystane do opracowywania produktów i usług dla klientów PEUGEOT Design Lab spoza branży motoryzacyjnej z całego świata” – mówi Matthias HOSSANN, dyrektor stylu marki PEUGEOT.

Marka PEUGEOT sygnuje trzy nowe zegarki o ponadczasowym designie

Zespoły projektowe PEUGEOT, międzynarodowego producenta samochodów, składają się z fachowców, którzy wiedzą, że w perfekcyjnym opracowaniu koncepcji nowych produktów z różnych dziedzin nie chodzi wyłącznie o ich funkcjonalność. „Musimy pójść o krok dalej, aby jednocześnie dostarczać globalne doświadczenie zgodne z życzeniami i aspiracjami, których klienci często nie są w stanie samodzielnie rozpoznać” – mówi Fabien DARCHE, dyrektor stylu Groupe PSA na Amerykę Łacińską, który będzie kierował działalnością studia PEUGEOT Design Lab w São Paulo.

Zgodnie z tą filozofią PEUGEOT Design Lab w São Paulo uwzględnia i wspiera regionalne potrzeby w zakresie tworzenia produktów spoza branży motoryzacyjnej, a także działa we współpracy ze studiami w Paryżu, Szanghaju i San Francisco.

Fabien DARCHE, który jest pewien sukcesu i pełen entuzjazmu, jeśli chodzi o projekt PEUGEOT Design Lab w São Paulo, dodaje: „Naszym celem jest umocnienie działalności PEUGEOT Design Lab w Brazylii nie tylko poprzez promowanie know-how, doświadczenia i doskonałego wzornictwa PEUGEOT w branży motoryzacyjnej, ale przede wszystkim poprzez dawanie klientom szansy dostrzeżenia w innych produktach i usługach wyrafinowania i elegancji, które są synonimami wzornictwa Peugeot”.

Źródło: Peugeot