Alfa Romeo Tonale zdobywa nagrodę magazynu What Car? w popularnym konkursie Car of the Year Awards 2021

Alfa Romeo Tonale zdobyła nagrodę Czytelników w tegorocznym, ważnym konkursie „Samochód Roku 2021” organizowanym przez What Car?. Jedyna nagroda „Reader Award”, na którą głosowali Czytelnicy wiodącej brytyjskiego magazynu, wyróżnia najbardziej ekscytujący nowy samochód 2021 roku według opinii osób, które go kupują.

  • Alfie Romeo Tonale przyznano „Reader Award”, czyli nagrodę Czytelników magazynu What Car? w konkursie „Car of the Year 2021” („Samochód Roku 2021”)
  • Wybrana głosami Czytelników What Car? Alfa Romeo Tonale została ogłoszona jako najbardziej ekscytujący nowy samochód 2021 roku

Alfa Romeo Tonale, która zadebiutowała na arenie międzynarodowej podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, ma za sobą ponad 110 lat tradycji marki Alfy Romeo i przykuła uwagę opinii publicznej i nabywców już przed odsłoną ostatecznego modelu produkcyjnego, która nastąpi jeszcze w tym roku.

Steve Huntingford, redaktor naczelny magazynu, powiedział: „O nagrodę Czytelników „The What Car?” często toczy się walka, ale w tym roku Tonale zdeklasowało rywali, zdobywając ponad dwukrotnie więcej głosów niż samochód z drugiego miejsca. Ludzie są bardzo podekscytowani na myśl o nowym, rodzinnym SUV-ie z emblematem Alfy Romeo, a patrząc na koncept, łatwo zrozumieć dlaczego”.

FCA Poland w Tychach zapowiada produkcję samochodów marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo

Arnaud Leclerc, dyrektor marki Alfa Romeo na region EMEA, powiedział: „Koncept Tonale jest zapowiedzią przyszłości Alfy Romeo, a produkowany samochód ma być pierwszym hybrydowym samochodem plug-in, który wejdzie do oferty. Z radością przyjmuję, jak połączenie jego piękna i funkcjonalności zawładnęło wyobraźnią odbiorców i fakt, że, widząc jego ostateczną wersję na drogach, są oni tak samo podekscytowani, jak my”.

Źródło: Alfa Romeo