Renault liderem rynku samochodów elektrycznych w Europie

Renault jest pionierem mobilności elektrycznej. Marka zajmuje wiodącą pozycję pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych na rynku europejskim. Od stycznia do końca listopada tego roku sprzedała 95 985 samochodów elektrycznych. Oznacza to wzrost liczby nowo zarejestrowanych samochodów o 80% w stosunku do ubiegłego roku.

  •  Renault ZOE najlepiej sprzedającym się w Europie samochodem elektrycznym
  •  Renault Kangoo Z.E. najlepiej sprzedającym się w Europie elektrycznym pojazdem dostawczym
  • Od stycznia do końca listopada 2020 roku Renault sprzedało ponad 95 000 samochodów elektrycznych

Doskonały wynik sprzedaży pokazuje, że Renault i jego gama w 100% elektrycznych samochodów w pełni odpowiada potrzebom klientów indywidualnych i biznesowych.

Wśród samochodów osobowych Renault ZOE jest wiodącym samochodem w swoim segmencie. Trzecia generacja ZOE z zasięgiem 395 km WLTP i nowym designem wyróżnia się uniwersalnością i jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Od stycznia 2020 roku sprzedano ponad 84 000 sztuk nowego modelu. To praktycznie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. ZOE uplasowało się na pierwszym miejscu w segmencie samochodów elektrycznych we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Od debiutu rynkowego sprzedano w Europie ponad 268 000 Renault ZOE wszystkich generacji.

Renault Koleos MY2021 – co się zmieniło, polskie ceny

W segmencie elektrycznych samochodów dostawczych bestsellerem jest Renault Kangoo Z.E. Od stycznia do końca listopada tego roku sprzedano 8 498 Kangoo Z.E. To więcej niż jedna trzecia wszystkich sprzedanych lekkich samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Łącznie od premiery rynkowej tego modelu w 2010 roku w Europie Kangoo Z.E. znalazł 57 595 nabywców.

– Pomimo pandemii sprzedaż samochodów elektrycznych wykazuje dużą dynamikę wzrostu (o 70-80%) na głównych rynkach europejskich. Sprzedaż samochodów elektrycznych stanowi obecnie blisko 5% łącznej sprzedaży samochodów. Od stycznia 2020 roku sprzedano ponad 84 000 ZOE, w tym 33 000 we Francji i 25 000 w Niemczech. To dwukrotny wzrost w stosunku do 2019 roku. Od debiutu rynkowego, a zwłaszcza po wprowadzeniu najnowszej generacji, ZOE jest znane i cenione za uniwersalność i bardzo dobry zasięg, który reprezentuje najlepszy poziom w tej kategorii. Dzięki temu jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym z uwzględnieniem łącznej sprzedaży od początku tego roku – powiedział Gilles Normand, dyrektor ds. samochodów elektrycznych i usług w zakresie mobilności.

Wywiad z Gillesem Normandem znajdziesz na stronie EasyElectricLife

Pełna gama elektrycznych pojazdów Renault obejmuje również Twizy (ponad 31 tys. sprzedanych sztuk) i Mastera Z.E. – furgon o ładowności sięgającej 3,5 t. Dzięki doświadczeniu w projektowaniu samochodów elektrycznych marka Renault niedawno przedstawiła model, który otworzy kolejny rozdział w historii gamy elektrycznych samochodów marki: Megane eVision. Stanowi on zapowiedź seryjnie produkowanego samochodu, zaprojektowanego na platformie CMF-EV Aliansu. Będzie to propozycja elektrycznego samochodu z segmentu C. Oprócz gamy całkowicie elektrycznych samochodów marka oferuje także wersje hybrydowe i hybrydowe plug-in swoich bestsellerowych modeli (Clio, Captur i Megane). Pojawią się one również w nowych modelach, które wkrótce wejdą do sprzedaży, np. w Arkanie.

Źródło: Renault