Land Rover Racing Green Edition w interpretacji Carlex Design

Prezentujemy kolejny projekt firmy Carlex Design. Land Rover Racing Green Edition to wersja, która podkreśla niesforny charakter Defendera, czyniąc go jeszcze bardziej drapieżnym i unikatowym. Pewne jest to, że ciężko będzie obok niego przejść obojętnie.

Wspólną cechą wszystkich edycji Racing Green Carlex Design jest wyjątkowe, ciemnozielone nadwozie, którego kolor został zainspirowany barwą British racing green. Tak też wygląda nadwozie Defendera: dolna część została polakierowana na głęboki, szmaragdowy kolor, a następnie wykończona delikatnym, w stu procentach ręcznym szczotkowaniem, przy użyciu unikatowej, autorskiej techniki. Sportowy charakter pojazdu podkreślają karbonowe dodatki – agresywne poszerzenia nadkoli, nakładki na maskę oraz frontowa część obudowy koła zapasowego, ozdobiona przetłoczeniem.

Ciemna zieleń nadwozia oraz czerń karbonu idealnie kontrastują z lakierowanymi pasami w kolorze porcelanowej bieli, które nadają modyfikacji subtelnie wyścigowy klimat. Stylizację zewnętrzną uzupełniają autorskie, potężne felgi w kolorze czarnym oraz szereg emblematów i oznaczeń podkreślających wyjątkowość tej edycji.

Agresywny z zewnątrz Racing Green Edition skrywa w sobie wyjątkowe, klimatyczne wnętrze. Tapicerka jest połączeniem skóry w tonacjach koniaku i ciemnej zieleni, nawiązującej do stylizacji zewnętrznej pojazdu. Koniakowe wnętrze jest symbolicznym ukłonem w kierunku kultowego połączenia łagodnych brązów i zieleni w samochodach ze świata wyścigów, które właśnie obchodzą swoje stulecie. Poszycie wzbogacają unikatowe zdobienia w postaci perforacji i przeszyć, dzięki którym wnętrze nabrało artystycznego wymiaru. Zmodyfikowane w sportowym stylu fotele oraz karbonowe elementy dodają wnętrzu dynamicznego charakteru.

SEMA360 Showcase – Toyota Overland-Ready Tacoma – wyprawówka 4×4 na wirtualnych targach

Kierownica Racing Green Edition zyskała zupełnie nową, stylową formę. Została pokryta brązową, perforowaną skórą, a dolne i górne części obręczy zostały dodatkowo polakierowane na zielony kolor i wyszczotkowane w tym samym stylu, co nadwozie pojazdu.

Każdy egzemplarz Racing Green posiada tabliczkę z numerem seryjnym oraz nazwą projektu, co czyni go absolutnie wyjątkowym.

Tuning elementów zewnętrznych pojazdu

Lakierowanie nadwozia: specjalnie wyselekcjonowany, zielony kolor Racing Green, wykończony szczotkowaniem, lakierowane pasy w kolorze porcelanowej bieli

Autorskie, czarne felgi Carlex Design

Obudowa na koło zapasowe wykonana z karbonu

Poszerzenia nadkoli wykonane z karbonu

Oklejenie

Emblematy

Tuning wnętrza pojazdu:

Fotele przednie: zmodyfikowane przednie fotele, obszyte gładką i perforowaną brązową skórą, zielone wstawki

Kanapa tylna: zmodyfikowane fotele, obszyte gładką i perforowaną brązową i skórą, zielone wstawki

Kierownica: kierownica o zmodyfikowanym kształcie, obszyta brązową skórą, górna i dolna część obręczy lakierowana w kolorze zielonym i ręcznie szczotkowana

Deska rozdzielcza i tunel środkowy pokryte brązową i zieloną skórą

Boczki drzwi i podłokietnik środkowy pokryte brązową i zieloną skórą

Podsufitka i słupki pokryte czarną Alcantarą

Dywaniki

Elementy lakierowane w kolorze zielonym i ręcznie szczotkowane

Elementy wykonane z karbonu

Cena: 85 000.00 EUR (netto)

Carlex Design (główna siedziba w Czechowicach-Dziedzicach) to firma specjalizująca się w dziedzinie automotive design. Projektują, produkują i montują designerskie pakiety stylizacyjne oraz elementy wyposażenia samochodów, samolotów i łodzi.

Źródło: Carlex Design