BMW Premium Arena – nowy salon w Łodzi

Drugi salon dealerski BMW Premium Arena w Łodzi został otwarty 16 listopada 2020 roku. Nowy obiekt o powierzchni ponad 5000 m2 mieści się w północno-zachodniej części miasta przy ul. Al. Włókniarzy 48. Jego właścicielem jest Grupa Dealerska Bednarek, związana z BMW Group od przeszło 8 lat. W nowej lokalizacji Premium Arena oferuje klientom zarówno modele BMW, jak i MINI.

Grupa Dealerska Bednarek związana jest z branżą motoryzacyjną od 1992 r., a od ponad 8 lat prowadzi salon BMW i MINI Premium Arena przy ul. Rokicińskiej 190 w Łodzi. Zdobyte w tym czasie doświadczenie, zespół Premium Areny wykorzysta w nowej, wyjątkowej lokalizacji. Dzięki temu, sprzedaż aut oraz usługi autoryzowane będą prowadzone zgodnie z najwyższymi standardami BMW Group. Obiekt przy ul. Al. Włókniarzy 48 charakteryzuje się także oryginalnym designem i rozłożeniem przestrzeni sprzedażowej.

Salon składa się z trzech kondygnacji, a przed budynkiem wydzielono prawie 160 miejsc parkingowych. Na parterze eksponowana jest pełna gama produktów marki BMW, wraz z liniami modelowymi BMWi. Mieści się tu także poczekalnia dla klientów, strefa sprzedaży akcesoriów i lifestyle, dział obsługi posprzedażnej oraz serwis. W nowym warsztacie znalazło się aż 14 stanowisk serwisowych, specjalne pomieszczenie do auto-detailingu, trzypoziomowy magazyn części zamiennych oraz myjnia automatyczna.

BMW Group – rozpoczęcie produkcji kultowego samochodu sportowego w Monachium

Poziom + 1 to rozbudowana strefa biurowa, gdzie klienci znajdą m.in. Dział sprzedaży korporacyjnej, Dział usług finansowych, Dział napraw blacharsko-lakierniczych czy tzw. hotel kół, który pomieści łącznie aż 528 kompletów. Na poziomie -1 Premium Arena oferuje także 50 samochodów, które mogą być prezentowane klientom całorocznie, bez względu na warunki atmosferyczne. Wśród nich znajdują się zarówno pojazdy używane BMW i MINI, jak również ekspozycja nowych aut. Ponadto, wydzielono tutaj przestrzeń na nowoczesne CAR-SPA, które zajmuje niemal 200 m2.

– Bardzo cieszy nas fakt, że zespół z tak dużym doświadczeniem zdecydował się na otwarcie kolejnego salonu z produktami BMW Group w Łodzi. Wieloletnia praca z naszymi markami, a także wysokie standardy, jakie utrzymuje Grupa Bednarek, z pewnością zostaną docenione przez klientów w nowej lokalizacji. Wierzymy, że pracownicy tego obiektu zapewnią im obsługę na miarę marek premium – mówi Radosław Miszkiel, dyrektor sprzedaży BMW Group.

– Oprócz dużej powierzchni użytkowej, zaletą naszego nowego salonu jest z pewnością lokalizacja. Jesteśmy przekonani, że otwarcie obiektu przy Al. Włókniarzy poprawi dostępność usług i produktów BMW, między innymi dla mieszkańców zachodniej części Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego, czy Zgierza – powiedział Prezes Tomasz Bednarek, z Grupy Dealerskiej Bednarek.

Źródło: BMW