Mopar® dla nowego Fiata 500

Nowy Fiat 500, zaprezentowany niedawno w Turynie, to pierwszy w pełni eklektyczny model FCA, który zmienia zasady gry w klasie samochodów o zerowej emisji. Jest przeznaczony dla każdego, kto już teraz chce prowadzić samochód przyszłości, nie zapominając o włoskich stylu i elegancji.

W projekcie nie mogło zabraknąć Mopar® – marki zajmującej się produktami i usługami posprzedażnymi FCA – ponieważ w zaawansowanej koncepcji mobilności nie można zapomnieć o wysokiej jakości usługach i akcesoriach ani o maksymalnych możliwościach personalizacji w oparciu o produkty oraz pomysły opracowane wspólnie ze wszystkimi, którzy są zaangażowani w tworzenie danego modelu.

Garnitur szyty na miarę dzięki akcesoriom Mopar

„W celu zaoferowania maksymalnego poziomu personalizacji nowej 500, zespół Mopar współpracował z partnerami z działu inżynierii, stylu i produktu w procesie tworzenia modelu już od pierwszych szkiców” – mówi Giuseppe Galassi, dyrektor marketingu i komunikacji Mopar. „Oryginalne akcesoria „by Mopar” stanowią zatem idealne uzupełnienie poszczególnych poziomów wyposażenia dostępnych w gamie i są zgodne ze stylem auta. Zostały zaprojektowane dla uproszczenia i uczynienia „naturalnymi” doświadczeń Klienta wynikających z użytkowania samochodu elektrycznego”.

„Ale to nie wszystko” – kontynuuje Francesco Abbruzzesi, dyrektor usług serwisowych, części zamiennych i obsługi Klienta Mopar na region EMEA. „Nasze produkty przygotowane dla nowej 500 wyrażają silne poczucie przynależności do marki Mopar i jej podstawowe wartości: wyjątkowość, oryginalność, autentyczność, pasję, pewność siebie, poświęcenie, innowacyjność i zrównoważony rozwój. To kluczowe zasady kierujące naszą codzienną pracą, które przekazujemy każdemu, kto zasiada za kierownicą nowej 500”.

Akcesoria „Fashion”

Mopar pracował nad czterema obszarami, wyrażającymi charakter 500. Dużą uwagę poświęcono elementowi „fashion”, a więc akcesoriom podkreślającym liczne niuanse – na przykład elegancję i wyrazistość mosiądzu („fashion pack”) lub chromu („chrome pack”), jednak zawsze ukierunkowane na wygodę Klientów. Przykład? Choćby„tunnel pocket” obejmujący podstawkę na torebkę z logo oraz specjalne przegródki na telefon, kosmetyki i kosmetyczkę. Inne elementy „fashion” to felgi z diamentowym szlifem, pakiet chromowanych ramek, specjalna obudowa kluczyka i motyw jodełki na dachu, przywodzący na myśl przemysł modowy z jego wyrafinowanym rzemiosłem.

Akcesoria sport techno

Tradycyjnie 500 należy również do świata sportu. Za pomocą linii akcesoriów Sport Techno Mopar zajął się obszarem stanowiącym część historii modelu i mocno podkreślającym jego charakter. Ekskluzywne aluminiowe felgi 17-calowe, obudowy lusterek, logo z przodu i z tyłu oraz obudowa kluczyka – wszystko to może przybrać matowe odcienie szarości, nadające samochodowi wyrazisty sportowy styl. Nie wspominając o specjalnych motywach na dachu i po bokach oraz podświetlanych listwach progowych z logo, a także oświetleniu ambientowemu, zwiększającemu przyjemność z użytkowania 500 po zmroku.

Akcesoria „ethics&aesthetics” oraz akcesoria „Be proud”

Niezwykłą uwagą poświęcono także środowisku, projektując akcesoria z materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do ponownego przetworzenia. Przykład? Tworzywo użyte do wykonania kultowego klucza w kształcie „kamyka” pochodzi z odpadów z produkcji roślinnej. Właśnie z takiego podejścia oraz z poszanowania dziedzictwa związanego z 500 powstały akcesoria „ethics&aesthetics” oraz „Be proud”. Dbałość o środowisko może wyrażać się również w formie grafiki na dachu oraz dywaników z materiałów przyjaznych naturze. Szacunek dla kierowcy i pasażerów znajduje natomiast odzwierciedlenie w pakiecie ochronnym D-Fence by Mopar, składającym się z filtra kabinowego, oczyszczacza powietrza i lampy UV, które odkażają wnętrze samochodu w 3 krokach: poprawiając jakość powietrza przedostającego się z zewnątrz, oczyszczając powietrze w kabinie oraz eliminując do 99% bakterii.

Każda nowa 500 będzie więc niepowtarzalną ikoną ponadczasowego stylu, mogącą inspirować do zmian. Będzie częścią rozwiązania prowadzącego do nowej mobilności, a dzięki akcesoriom Mopar wręcz niemożliwym stanie się spotkanie na światłach dwóch zupełnie identycznych samochodów.

Proste i intuicyjne doświadczenia z „elektrykiem”

Nie można zapominać o doświadczeniach Klienta z „elektrykiem”, które muszą być proste, intuicyjne i naturalne. Jednym z przykładów jest zwijacz do kabla z logo 500e. Może się to wydawać banalne, ale każdy szczegół został starannie zaprojektowany, aby uprzyjemnić życie z tym samochodem, nawet podczas jego ładowania, co dziś coraz częściej stanowi zwykłą codzienną czynność.

Uconnect™ Services i aplikacja FIAT

Nowa 500 jest samochodem przyszłości. Zespół Mopar zajmujący się Connected Services nie mógł więc zrobić nic innego, jak tylko opracować zestaw innowacyjnych usług, które uczyniłyby z niej najbardziej zaawansowane technologicznie i najlepiej skomunikowane ze światem auto w historii.
Użytkownicy nowej 500 znajdą w niej mnóstwo funkcji dostępnych zarówno przez smartfona, dzięki mobilnej aplikacji FIAT App, jak i bezpośrednio w samochodzie, co zawdzięczają nowemu systemowi multimedialnemu.

Za sprawą aplikacji FIAT można zdalnie kontrolować swoją 500: np. sprawdzić stan naładowania akumulatora trakcyjnego, zaryglować i odryglować drzwi, włączyć światła lub zaprogramować klimatyzację. Można również wyszukać najbliższe publiczne stacje ładowania i zarządzać przeglądami samochodu. W razie potrzeby lub w przypadku niebezpieczeństwa istnieje możliwość wykonania z 500 połączenia alarmowego z centrum kontaktowym w celu wezwania służb ratowniczych. Korzystając z funkcji „Send &Go” da się np. dzień wcześniej zaplanować trasę podróży i wysłać ją do auta, by rano, tuż po ruszeniu z miejsca 500 prowadziła do celu. Ponadto, po zarejestrowaniu się w aplikacji FIAT otrzymujemy możliwość skorzystania z funkcji „My easy Charge”, która nie tylko informuje o dostępności najbliższych stacji ładowania, ale i pozwala rozpocząć proces ładowania oraz płacić za pobraną energię za pomocą telefonu komórkowego. Z kolei dzięki „EasyWallbox” można zarządzać funkcjami ładowania z domu.

Fiat Panda – świętuje swoje 40 urodziny z odmłodzonym modelem

Wszystkie powyższe funkcje łączności są aktywowane przez „Uconnect Box”, a więc system, za pośrednictwem którego można również uzyskać dostęp do usług na pokładzie samochodu. Pozwalają one na przykład przekształcić swoje auto w prawdziwy hotspot Wi-Fi, dający możliwość podłączenia aż 8 urządzeń jednocześnie, korzystać w samochodzie z asystenta głosowego „Amazon Alexa”, być na bieżąco z informacjami o ruchu drogowym, pogodzie i lokalizacji fotoradarów oraz zawsze dają możliwość korzystania z najnowszej mapy dzięki aktualizacji „over the air” „Uconnect box” to certyfikowany system telematyczny, dzięki któremu Klienci mają dostęp do ofert wybranych wiodących partnerów z branży oraz korzyści ubezpieczeniowych związanych z danymi telematycznymi pojazdu.

Ale to nie wszystko. Oprócz standardowych usług, dostępne są również  pakiety opcjonalne, zawarte na nowej stronie e-commerce, na której oferowane są usługi połączone, aby zapewnić Klientom możliwość dokonania bezpośredniego zakupu. Są to: „My Alert”, zaprojektowany w celu stałego nadzoru nad 500 i bieżącego informowania w przypadku podejrzenia kradzieży, czy „My Fleet Manager”, a więc innowacyjne i kompletne rozwiązanie wprowadzone jednocześnie z nową 500, umożliwiające firmom kontrolowanie i monitorowanie swojej floty połączonych pojazdów.

Mopar Vehicle Protection

Jeśli chodzi o utrzymanie nowej 500 BEV, Mopar Vehicle Protection oferuje szereg dogodnych umów serwisowych opartych na rocznym przebiegu i okresie trwania, które od razu zamrażają koszty przyszłych napraw i przeglądów. Portfolio składa się z następujących elementów:

– Gwarancja rozszerzona: ciągła ochrona, wraz z upływem czasu, by zapewnić spokój ducha.
– Plany przeglądów (okresowych i specjalnych) – niezwykle przystępne cenowo (stałe koszty wg stawek obowiązujących dziś) i przewidywalne (zgodnie z rutynowym planem przeglądów), w tym specjalne kontrole akumulatora wysokiego napięcia pozwalające zapewnić optymalną wydajność.
– Przeglądy dodatkowe – szereg przystępnych cenowo usług na najwyższym poziomie, które stanowią uzupełnienie rozszerzonej gwarancji i planu przeglądów.

To odpowiednie połączenie wiedzy, wartości i korzyści finansowych.

Źródło: FCA