Alfa Romeo Giulia z czterema nagrodami w konkursie SPORT AUTO AWARD 2020

Już po raz 28. Czytelnicy niemieckiego magazynu SPORT AUTO wybierali swoje ulubione samochody sportowe. Po raz kolejny, zadecydowali nagrodzić Alfę Romeo Giulia. Jednak po raz pierwszy, włoski sportowy sedan otrzymał wyróżnienie w aż czterech kategoriach konkursu SPORT AUTO AWARDS.

  • Alfa Romeo Giulia zajęła pierwsze miejsce w czterech kategoriach konkursu organizowanego przez niemiecki magazyn SPORT AUTO
  • Giulia GTAm zwyciężyła w kategorii „Seryjne modele sedan/kombi powyżej 100 000 euro” wśród samochodów importowanych
  • Po raz czwarty z rzędu, Czytelnicy magazynu uznali Giulię Quadrifoglio za najlepszy importowany samochód w kategorii „Seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro”
  • Według Czytelników magazynu SPORT AUTO, także Giulia i Giulia Veloce są najlepsze w swoich kategoriach

Alfa Romeo Giulia GTAm zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 44,7% głosów w kategorii prestiżowych importowanych „Seryjnych modeli sedan/kombi powyżej 100 000 euro”. Pod względem technicznym i koncepcyjnym, nowa Giulia GTA inspirowana jest Giulią GTA z 1965 roku, „Gran Turismo Alleggerita”, stworzoną przez Autodeltę.

Wyposażona w silnik Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy zwiększonej do 540 KM, jest najmocniejszym cywilnym samochodem marki powstałym w jej 110-letniej historii.

„Historie Alfy Romeo” (10) – Giulia i Stelvio reprezentujące 110 lat włoskiej doskonałości

Po raz czwarty z rzędu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio zdobyła SPORT AUTO AWARD w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro”, uzyskując wyraźne zwycięstwo z 47,5% głosów. Spośród „Seryjnych modeli sedan/kombi do 75 000 euro”, Giulia Veloce z 39,4% głosów została wybrana najlepszym samochodem importowanym. Wreszcie, spośród samochodów importowanych, Giulia zajęła również pierwsze miejsce w kategorii „Seryjne modele sedan/kombi do 50 000 euro” z 45% głosów.

W plebiscycie SPORT AUTO AWARD 2020 wzięło udział około 13 000 Czytelników, którzy głosowali na swoje ulubione samochody z gamy 230 modeli w 18 kategoriach samochodów produkowanych seryjnie ze specjalną klasyfikacją samochodów importowanych oraz w 10 kategoriach tuningowych.

Źródło: Alfa Romeo