Kia Motors dołącza do IONITY – wiodącej w Europie sieci szybkich ładowarek aut elektrycznych

Hyundai Motor Group, jako partner strategiczny i udziałowiec, dołączył do IONITY – wiodącej w Europie sieci szybkich ładowarek. Odpowiednie władze,po dokładnym zbadaniu sprawy, dały inwestycji zielone światło. Hyundai Motor Group – w tym marka Kia – poprzez udział w spółce joint venture będzie napędzać rozbudowę sieci szybkich ładowarek samochodów elektrycznych wzdłuż europejskich autostrad, promując rozwój bezemisyjnej mobilności.

– Hyundai Motor Group jest najnowszym udziałowcem, który dołączył do IONITY – spółki joint venture, która buduje i obsługuje w Europie sieć stacji szybkich ładowarek samochodów elektrycznych

– Rozbudowa infrastruktury ładowania powinna zmniejszyć obawy kierowców, dotyczące zasięgu aut elektrycznych i zachęci więcej osób do przejścia na elektromobilność

– Sieć ładowarek w 100% wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, aby mobilność była bezemisyjna i neutralna pod względem bilansu dwutlenku węgla

Sieć ładowarek IONITY wykorzystuje europejski standard ładowania CCS (Combined Charging System). Ponieważ sieć w 100% wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, samochody elektryczne mogą poruszać się nie tylko bez żadnej emisji, ale również z zachowaniem neutralnego bilansu dwutlenku węgla. To bardzo ważny krok do sukcesu elektrycznej mobilności w Europie.

KIA Sorento dzięki nowemu trybowi terenowemu jest jednym z najbardziej wszechstronnych SUV-ów

„Doświadczenie klientów z samochodami marki Kia jest ściśle związane z wygodą i realnymi korzyściami. Inwestycja w IONITY sprawia, że jesteśmy teraz częścią jednej z najbardziej zaawansowanych sieci infrastruktury ładowania w Europie” – mówi Thomas Schemera, Wiceprezes i Dyrektor Działu Produktów w Hyundai Motor Group. „Dostarczamy kompletne rozwiązania, które ułatwią ludziom przejście na elektryczną mobilność”.

„Wraz z dołączeniem Hyundai Motor Group do IONITY, witamy na pokładzie partnera z międzynarodowym doświadczeniem w dziedzinie elektrycznej mobilności” – mówi Michael Hajesch, Dyrektor Generalny IONITY. „Od dziś będziemy wspólnie realizować cel, jakim jest edukacja ludzi w zakresie elektromobilności i promowanie innowacji w tej dziedzinie. Po to, aby podróżowanie autami elektrycznymi stało się normą, szczególnie na długich trasach”.

IONITY

IONITY sprawi, że ​​dalekie podróże samochodami elektrycznymi staną się normą. Firma buduje i obsługuje sieć szybkich ładowarek wzdłuż europejskich autostrad, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ładowania o mocy do 350 kW. Dzięki niej kierowcy samochodów elektrycznych obecnej i przyszłych generacji –wykorzystujących europejski standard ładowania CCS (Combined Charging System) –podczas przerwy w podróży mają dostęp do ładowarek, które zapewniają maksymalną prędkość ładowania. Każda stacja ładowania IONITY składa się średnio z czterech punktów ładowania. Wszystkie ładowarki IONITY są zasilane energią ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu zapewniają jazdę bezemisyjną i neutralną pod względem bilansu CO2.

IONITY zostało założone w 2017 roku i jest wspólnym przedsięwzięciem BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group i Volkswagen Group wraz Audi i Porsche.

Przyszłość elektromobilności w IONITY tworzy ponad 75 osób. Siedziba firmy znajduje się w Monachium, a dodatkowe biuro – w Oslo w Norwegii. IONITY jest zarejestrowanym znakiem towarowym.

Źródło: Kia, Hyundai, IONITY