Yanosik uchroni od mandatu, nie tylko na drodze – nowa funkcja w aplikacji

Nie śledzisz na bieżąco sytuacji epidemicznej w kraju? Nie wiesz dokładnie, gdzie i od kiedy obowiązują kolejne obostrzenia? A może często musisz wracać do auta, bo wychodząc z niego, zapomniałeś o maseczce? Nie martw się – od teraz o wszystkich istotnych kwestiach związanych z pandemią COVID-19 dowiesz się jeszcze przed opuszczeniem samochodu. Pomoże Ci w tym aplikacja Yanosik i jej nowa funkcja.

 Yanosik już od kilku lat dba o bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy korzystający z aplikacji oraz urządzeń tej marki w trakcie podróży informowani są bowiem nie tylko o fotoradarach i kontrolach policji, ale też o różnego rodzaju zagrożeniach – wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Firma Neptis, twórca Yanosika, postanowiła jednak pójść o krok dalej i chronić podróżujących także po opuszczeniu auta.

Pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla wszystkich – także dla kierowców. Mamy świadomość, że wielu z nich spędza w trasie wiele godzin i pokonuje setki kilometrów. Wówczas skupiają się oni na drodze i bezpiecznym dotarciu do celu, a nie na doniesieniach dotyczących koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że nie są to dla nich ważne informacje. Wręcz przeciwnie, kierowcy podróżując po całej Polsce są jeszcze bardziej narażeni na kontakt z osobami chorymi, a także sami, często nieświadomie, mogą zarażać innych. Ważne więc, aby wiedzieli o istniejących obostrzeniach i stosowali się do nich – mówi Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

Dlatego też, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców, twórcy aplikacji Yanosik zdecydowali się wprowadzić do niej nową funkcję.

Jako firma działająca w branży nowych technologii dysponujemy narzędziami, które pozwalają nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Miesięcznie z naszej aplikacji korzysta bowiem ponad 2 mln Polaków. Czujemy się więc na swój sposób zobowiązani do wykorzystania potencjału naszej aplikacji do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Chcemy, aby know how, które wypracowaliśmy, mogło teraz przysłużyć się nie tylko poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także poza nimi – dodaje Bahyrycz.

Yanosik – o czym powinien pamiętać kierowca jesienią

Nową funkcją, która ma pomóc w zwiększaniu świadomości kierowców o sytuacji epidemicznej, jest informowanie kierujących pojazdami o wjeździe do konkretnej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej) oraz obowiązujących w niej obostrzeniach.

Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie – wszędzie w kraju obostrzenia są te same. Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub, że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych – zauważa Bahyrycz.

Przypomnijmy, że Yanosik, jako marka odpowiedzialna społecznie, już na samym początku pandemii podjęła kroki mające na celu wsparcie użytkowników w zakresie ochrony zdrowia. W marcu 2020 roku w aplikacji wprowadzona została funkcja wyszukiwania najbliższych szpitali zakaźnych.

Wystarczy w wyszukiwarce nawigacji wpisać hasło: koronawirus, a wśród wyników wyświetlą się propozycje ze szpitalami zakaźnymi w okolicy. Tym sposobem kierowcy mogą bez problemu znaleźć placówkę, która będzie w stanie zapewnić im stosowną pomoc – wyjaśnia Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

Ponadto, w aplikacji przy szpitalach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19 utworzone zostały specjalne POI. Po ich dotknięciu, użytkownikowi wyświetlą się wszystkie istotne informacje związane z zakażeniem koronawirusem: możliwe objawy, numer infolinii NFZ oraz porady dotyczące bezpiecznego zachowania w dobie pandemii.

Mamy nadzieję, że wszystkie te funkcje sprawią, że kierowcy staną się bardziej świadomi, a co za tym idzie – będą wiedzieli, jak zachować się w konkretnej sytuacji. Dzięki temu zadbają zarówno o bezpieczeństwo swoje, jak i osób w swoim otoczeniu – podsumowuje Bahyrycz.

Funkcja polegająca na informowaniu o wjeździe do konkretnych stref oraz obowiązujących obostrzeniach została dodana do ostatniej aktualizacji aplikacji i dostępna jest dla użytkowników systemu Android oraz iOS.

Źródło: Yanosik