Mitsubishi Outlander PHEV i L200 zwycięzcami Fleet Awards 2020

Mitsubishi Outlander PHEV – najpopularniejszy na świecie SUV PHEV z elektrycznym napędem na 4 koła oraz wielofunkcyjny pickup Mitsubishi L200 zwyciężyły w corocznym plebiscycie Fleet Awards Polska.

O wygranej aż dwóch modeli Mitsubishi zdecydowało szerokie grono jury złożonego z prawie 1200 kierowników flot i osób decyzyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw przy wsparciu wyliczeń wartości rezydualnych. Innowacyjne Mitsubishi Outlander PHEV pokonało w kategorii aut hybrydowych aż 7 modeli a wśród nich znalazły się Ford Focus MHEV, Ford Mondeo Hybrid, Kia Ceed kombi PHEV, Kia Niro, Mercedes-Benz klasa A 250e i Toyota Corolla TS Kombi. Słynny pickup spod znaku Trzech Diamentów pobił w tej rywalizacji 2 modele nominowane do tytułu a były to Toyota Hilux i Ford Ranger.

Fleet Awards 2020

Organizowany przez miesięcznik Flota konkurs na najlepsze samochody flotowe, w którym w tym roku wzięło udział aż 68 modeli samochodów, to najbardziej opiniotwórczy plebiscyt branżowy w Polsce. O przyznaniu nagród decydowało bowiem w trwającym 4 miesiące, internetowym głosowaniu aż 738 kierowników flot wspieranych przez głosy blisko 400 decydentów z sektora MŚP oraz rezultaty wyliczeń wartości rezydualnych poszczególnych modeli opracowanych przez wyspecjalizowaną firmę Info-Ekspert. Następnie zespół ekspertów oceniał osiągi i własności jezdne pojazdów podczas indywidualnych testów.

Ważne nagrody

Jesteśmy zachwyceni aż dwoma najwyższymi wyrazami uznania ze strony tak szerokiego grona fachowców z branży flotowej. Cieszę się, że nowe Mitsubishi Outlander PHEV tak szybko odnosi sukcesy pokonując bardzo liczną konkurencję a sprawdzony pickup Mitsubishi L200 od tylu lat pozostaje niepokonany. To ogromnie ważne nagrody, gdyż pochodzą od prawdziwych praktyków: kierowników flot i decydentów zakupowych.” – powiedział Adam Męciński, dyrektor generalny w polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 – Najlepszy Hybrydowy Samochód Flotowy 2020

Uhonorowany tytułem Najlepszego Mitsubishi Outlander PHEV 2020, który zadebiutował w Polsce wiosną tego roku, jest najpopularniejszym na świecie I w Europie samochodem SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in). O tak wielkim sukcesie modelu Mitsubishi Outlander PHEV, który powstał dzięki 50-letnim doświadczeniom marki, będącej pionierem elektromobilności, zdecydowały kluczowe dla klientów zalety: funkcjonalność SUV-a, dobrze wyciszone I wyposażone wnętrze, dynamika elektrycznego napędu na 4 koła oraz duży zasięg I łatwość ładowania baterii – także ze zwyklego gniazdka 230 V w połączeniu z rekordowo niską emisją CO2. Wyjątkową cechą Mitsubishi Outlandera PHEV jest także jego wszechstronność – pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Nowy model Mitsubishi to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania.

Mitsubishi – 32 proc. wzrost sprzedaży i zwiększenie udziału w rynku

Opracowany na bazie pojazdu w pełni elektrycznego Mitsubishi Outlander PHEV, dysponuje wyjątkowym, nie wymagającym skrzyni biegów, zespołem napędowym, składającym się z silnika elektrycznego napędzającego przednią oś i silnika elektrycznego dla osi tylnej. Takie rozwiązanie gwarantuje energetyczną wydajność, płynność jazdy i oszczędność paliwa.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wykorzystuje innowacyjny, usprawniony mechanicznie układ napędowy o mocy 224 KM, wspierany przez nowy, wysokowydajny silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra. Koszt ładowania do pełnej pojemności całkowicie rozładowanego akumulatora wynosi około 6 złotych. Całkowite koszty eksploatacji nowego Outlandera PHEV są dodatkowo obniżone za sprawą braku skrzyni biegów i mniejszym obciążeniom części mechanicznych (szczególnie silnika spalinowego), podczas, gdy części napędu elektrycznego oraz komponenty elektroniczne są niemal bezobsługowe. Zużycie paliwa jest znacznie niższe, niż w porównywalnym samochodzie z klasycznym układem napędowym.

Zalety samochodu uzupełnia poszerzona gwarancja producenta. Na akumulator MMC oferuje gwarancję aż na 8 lat do 160.000 km, jako dodatek do standardowej, 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy, jaką Mitsubishi Motors udziela na swoje samochody wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package. Nowe Mitsubishi Outlander PHEV 2020 jest dostępne w 3 wersjach a na liście wyposażenia znalazły się między innymi światła mijania i drogowe LED, system kamer 360 stopni z kamerą cofania, skórzana tapicerka z ozdobnymi przeszyciami, podgrzewana kierownica I szyba czołowa, elektryczne ogrzewanie kabiny, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, system łączności Mitsubishi Remote Control, stacja multimedialna SDA z 8-calowym ekranem dotykowym I interfejsem Android Auto/Apple Car Play, nagłośnienie Mitsubishi Power Sound System, przyłącze do szybkiego ładowania oraz pakiet najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa – BSW, RCTA, FCM, LDW z tempomatem adaptacyjnym ACC. Decydując się teraz na ten innowacyjny model, klienci mogą liczyć na aż 35 000 zł zniżki, przy zakupie pakietu ubezpieczeń PZU 3,99% oraz skorzystaniu z finansowania w ramach Santander Consumer Bank/Santander Multirent. Można też skorzystać z promocyjnego leasingu z niskimi ratami – miesięczne raty startują już od 1005 zł netto. Więcej informacji można znaleźć na stronie  https://www.mitsubishi.pl/oferta/outlander-phev

Mitsubishi L200 – czwarty raz z tytułem Najlepszy Pickup do zadań firmowych 2020

Mitsubishi L200 zostało docenione przez szerokie grono jury konkursu już po raz czwarty – poprzednie tytuły przyznano temu modelowi w 2016, 2017 i 2018 roku. Nagrodzone właśnie Mitsubishi L200 6. generacji Mitsubishi L200 stanowi wzór dla całego segmentu pickupów. Innowacyjna konstrukcja nowego, japońskiego pickupa Mitsubishi oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, zapewnia kierowcy i pasażerom jakość i wygodę samochodu typu SUV. To niezawodny pickup zaprojektowany w muskularnym stylu „Rock Solid” («Twardy jak skała») który wyróżnia się najnowszej generacji systemem napędu 4WD z oferowaną w standardzie blokadą tylnego mechanizmu różnicowego i opcjonalną funkcją Off-Road. Dzięki niej kierowca sam może wybrać jeden z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie) a samochód ma lepsze zdolności terenowe.

Spośród konkurencji Mitsubishi L200 wyróżnia także możliwość korzystania z napędu 4×4 Super Select przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie. Do napędu nowego Mitsubishi L200 posłuży nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią automatyczną lub 6-biegową ręczną przekładnią. Przewagę nad konkurencję zapewnia także nowemu L200 wyjątkowy komfort prowadzenia i niezwykle bogata lista wyposażenia, na której znalazło się aż osiem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Nowy model Mitsubishi L200 2020, już w standardzie dostępny z napędem na 4 koła, jest oferowany w 5 opcjach wyposażenia, z 2 rodzajami skrzyni biegów i i 9 kolorach nadwozia. Dodatkowym atutem dla klientów flotowych i indywidualnych jest niezawodność pojazdów tej marki potwierdzona znakomitymi warunkami gwarancji. Mitsubishi oferuje aż 5-letnią gwarancję z nielimitowanym przebiegiem pakietem Assistance a od niedawna klienci mają możliwość wykupienia w atrakcyjne cenie dodatkowej, 2-letniej Przedłużonej Gwarancji Mitsubishi. Ceny nowego Mitsubishi L200 zaczynają się od 122 990 zł a miesięczna rata w leasingu Lease&Go startuje od 759 zł netto. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/l200

Źródło: Mitsubishi