TOTAL QUARTZ XTRA – nowa gama olejów przeznaczona do silników nowej generacji w samochodach osobowych

To rok wyjątkowych innowacji w Total Lubrifiants. Po wprowadzeniu na rynek opakowań o zupełnie nowej konstrukcji, TOTAL udostępnia najnowocześniejsze składy swoich środków smarnych. Formuły olejów francuskiego producenta zostały specjalnie ulepszone i dostosowane do wymagań najnowszych pojazdów.

W branży motoryzacyjnej rośnie liczba pojazdów elektrycznych, od miękkich hybryd (tzw. MHEV, 48 V) po hybrydy tradycyjne i plug-in. Ponadto najnowsze silniki spalinowe wykorzystują nowe technologie wtrysku paliwa i oczyszczania spalin. Są również mniejsze i często doładowywane za pomocą turbosprężarki, co powoduje bardziej wymagające warunki pracy. W silniku tego typu energia jest tracona w wyniku tarcia ruchomych części. Ograniczenie utraty tej energii pozwala zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć emisje zanieczyszczeń. Można to osiągnąć m.in. za poprzez stosowania odpowiedniego oleju.

Odpowiedzą na te potrzeby ze strony Total Lubrifiants jest innowacyjne rozwiązanie w postaci nowej gamy środków smarnych: TOTAL QUARTZ XTRA. Seria ta składa się z zaawansowanych syntetycznych środków smarnych, optymalizujących osiągi silnika a jednocześnie chroniących części mechaniczne, aby wydłużyć jego żywotność.

Oszczędność paliwa dzięki technologii Eco-Science

Niska lepkość (0w-20 i 0w-16) nowej gamy TOTAL QUARTZ XTRA zmniejsza tarcie wewnątrz silnika. W rezultacie stosowanie TOTAL QUARTZ XTRA generuje oszczędność paliwa do 4%*, co przewyższa wymagania określone przez ACEA** o 33%*** pod względem oszczędności paliwa w porównaniu do zastosowania oleju referencyjnego. To ostatnie, to właśnie zasługa technologii Eco-Science od TOTAL. Dodatki przeciwutleniające zawarte w TOTAL QUARTZ XTRA pozwalają cząsteczkom oleju zachować swoje właściwości w czasie i sprawiają, że produkt jest bardziej odporny na degradację fizyczną i chemiczną, nasiloną ekstremalnymi warunkami panującymi w silniku. Minimalizuje to utlenianie oleju, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa i wydajności silnika przez cały okres eksploatacji oleju.

Total Lubrifiants prezentuje nowy design opakowań

Produkty TOTAL QUARTZ XTRA z technologią Eco-Science to zwycięska kombinacja spełniająca potrzeby kierowców. Nowa seria TOTAL QUARTZ XTRA dostępna jest dla wszystkich typów silników: TOTAL QUARTZ 9000 XTRA dla pojazdów bez filtra cząstek stałych i TOTAL QUARTZ INEO XTRA dla pojazdów z lub bez filtra.

Total Lubrifiants – odpowiedzialna firma energetyczna

Total Lubrifiants przyczynia się do realizacji ambicji Grupy, aby stać się odpowiedzialnym koncernem energetycznym. Prawie 55% produktów z serii TOTAL QUARTZ XTRA posiada etykietę Total Ecosolutions, która certyfikowana jest przez niezależną jednostkę, w oparciu o niezwykle rygorystyczne specyfikacje środowiskowe i procesy produkcyjne.

Niektórzy producenci samochodów zaczęli już stosować nowe oleje TOTAL. Jednym z nich jest Aston Martin, który w silnikach V12 Bi-Turbo stosuje na pierwsze zalanie oraz do rekomenduje do obsługi serwisowej olej TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20.

* 4,01% na podstawie testu oszczędności paliwa ACEA M111. Wynik dla TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20 w porównaniu ze standardem branżowym określonym przez ACEA.

** Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów.

*** Wynik dla TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20 w porównaniu ze wskaźnikiem branżowym określonym w teście oszczędności paliwa ACEA M111.

Źródło: Total