PEUGEOT 205 GTi – Stowarzyszenie L’Aventure PEUGEOT wykonana renowację

Z okazji 210-lecia marki PEUGEOT stowarzyszenie L’Aventure PEUGEOT rozpoczęło nową działalność ‒ renowację i sprzedaż historycznych samochodów. Samochody będą poddawane renowacji w warsztatach Muzeum L’Aventure PEUGEOT w Sochaux. Po renowacji otrzymają certyfikat autentyczności, a następnie będą wystawione na sprzedaż.

Wybór pierwszego samochodu do renowacji padł na kultowy model marki ‒ czarny PEUGEOT 205 GTi z silnikiem 1,9 l. Samochód zostanie odrestaurowany w warsztatach Muzeum L’Aventure PEUGEOT w Sochaux. Będzie to okazja do pokazania talentu i know-how pracowników z różnych specjalizacji, niezbędnych dla wykonania wysokiej klasy renowacji: mechaników, tokarzy, rymarzy i blacharzy.

PEUGEOT – marka samochodowa z najlepszym wizerunkiem we Francji

Nowa działalność będzie możliwa tylko dzięki dostępowi do części zamiennych. Od siedmiu lat stowarzyszenie działa na tym polu i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. Zwraca się do tradycyjnych dostawców o dorobienie brakujących części, a jeśli ich produkcja jest niemożliwa, wykorzystywana jest technika druku 3D.

W 2021 roku profesjonalnie odrestaurowane samochody, sygnowane „Parl’Aventure PEUGEOT”, będzie można zobaczyć na stronie www.laventurepeugeotcitroends.fr. Będą tu również prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.

Źródło: Peugeot