Mazda MX-30 z dopłatami rządowymi w programie „Zielony samochód”

Pierwszy produkcyjny model Mazdy o napędzie całkowicie elektrycznym (EV) – MX-30 – oferowany w Polsce z Ekodopłatą Mazdy, spełnia kryteria rządowego programu „Zielony samochód”. Tym samym imponująco wyposażona wersja KAI w kolorze Arctic White, po uwzględnieniu dopłat rządowych, dostępna jest w cenie 105 527 zł dla osób, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Mazda MX-30 to kompaktowy, elektryczny SUV, który ma najbogatsze wyposażenie standardowe[1] i tej jesieni udanie zadebiutował w salonach sprzedaży. Z okazji premiery MX-30 Mazda Motor Poland jeszcze we wrześniu wprowadziła Ekodopłatę dla tego modelu w wysokości 18 750 zł. Wartość Ekodopłaty Mazdy skalkulowana została na poziomie maksymalnej kwoty dofinansowania rządowego, jaką przewidywał pilotażowy program „Zielony samochód” wprowadzony pod koniec czerwca. Ekodopłata Mazdy została doskonale przyjęta przez klientów zainteresowanych zakupem samochodu elektrycznego, gdyż przyznawana jest zarówno nabywcom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Dzięki Ekodopłacie obejmującej samochody zamówione do końca października 2020 r., rekomendowana cena Mazdy MX-30 wynosi od 124 150 zł brutto za bogato wyposażoną wersję KAI.

Mazda Experience Days 2020 – gama SUV-ów Mazdy w salonach w całej Polsce

„Po wprowadzeniu naszej Ekodopłaty Dziennik.pl poinformował, że pierwsze osoby, z pozytywną decyzją o przyznaniu rządowej dopłaty w programie „Zielony samochód” dopiero otrzymały umowy na dofinansowanie. To oznacza, że elektryczna Mazda MX-30 w podstawowej wersji KAI spełnia kryterium cenowe rządowego programu „Zielony samochód”, zatem dzięki naszej ofercie gama samochodów do zakupu w ramach rządowych dopłat poszerzyła się o kompaktowego SUV-a. Samochód po obu dofinansowaniach (18 750 zł Ekodopłaty Mazdy i kolejne 15% dopłaty rządowej) kosztuje zaledwie 105 527 zł, co czyni go najbardziej atrakcyjną ofertą w segmencie. Dodatkową przewagą Mazdy jest pełna dostępność wersji wyposażenia, bo pomimo przejściowych kłopotów wywołanych pandemią, produkcja w zakładzie w Hiroszimie odbywa się zgodnie z planem i dostawy są realizowane bez zakłóceń.” – powiedział Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Dodatkowo, elektryczna Mazda MX-30 z Ekodopłatą Mazdy jest dostępna w różnych formach atrakcyjnego finansowania Mazda Finance w postaci kredytu lub leasingu z wpłatą własną od 0 do 30%, w tym w leasingu SkyPremium Go już od 810 zł netto miesięcznie. W tym tygodniu, w dniach 12-17 października we wszystkich salonach Mazdy w Polsce trwają Mazda Experience Days, więc klienci mogą nie tylko zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi Ekodopłaty i form finansowania zakupu, ale także umówić się na jazdy testowe czy porozmawiać z doradcą handlowym o zaletach związanych z eksploatacją samochodu elektrycznego.

Elektryczna Mazda MX-30 przykuwa uwagę wykończeniem wnętrza premium z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu i elegancką stylistyką zaprojektowaną, jak wszystkie współczesne modele Mazdy, zgodnie z filozofią projektowania KODO. Sylwetka nadwozia MX-30 potwierdza piękno prostoty, a minimalistyczny i przemyślany projekt sprawia, że samochód jest wyrazisty, ale nie pretensjonalny.

MX-30 wprowadza wśród modeli Mazdy nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv, którego osią jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh, zapewniający zasięg 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów. Ta specyfika MX-30 sprawia, że jest to samochód zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach.

Źródło: Mazda