PEUGEOT – pierwsze miejsce marki w rankingu niezawodności

Trzynasta edycja Grand Prix marek samochodowych odbyła się wrześniu w Paryżu z inicjatywy czasopisma „le Journal de l’Automobile”. W plebiscycie Peugeot został uznany za najbardziej niezawodną markę samochodów.

W obliczu bezprecedensowego kryzysu pandemicznego i gospodarczego kierownictwo „le Journal de l’Automobile” uznało, że zasady badania, tradycyjnie przeprowadzanego w maju każdego roku, należy zmienić. Zastąpiono je edycją specjalną uwzględniającą COVID-19.

Nowe badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2020 roku na reprezentatywnej grupie 1500 Francuzów. Przyznano trzy nagrody w oparciu o trzy kryteria wymieniane jako istotne przy wyborze samochodu poza ceną: niezawodność, bezpieczeństwo i oddziaływanie na środowisko.

Nowy PEUGEOT e-208 zdobywcą tytułu “Electric Small Car Of The Year”

Na pytanie dotyczące niezawodności: „Które marki Twoim zdaniem są najlepsze pod względem niezawodności?” ponad 66% pytanych wskazało na markę PEUGEOT.

„To dla nas bardzo budujące znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu niezawodności, a jednocześnie w pełni zgodne z duchem naszej marki. Niezawodność stanowi nieodłączną część naszego DNA już od 210 lat i wiele kultowych modeli marki stało się jej symbolem w świadomości Francuzów. Stałe podwyższani e klasy naszych samochodów , które prowadzimy od wielu już lat jest oparte na realizacji ambitnych celów w zakresie niezawodności i jakości postrzeganej” powiedział Guillaume COUZY, dyrektor PEUGEOT France.

Źródło: PEUGEOT