Kia Motors Polska wspiera fundację Ewy Błaszczyk „AKOGO?”

Firma Kia Motors Polska przekazała dwa samochody na rzecz Fundacji „AKOGO?”. Modele Sportage oraz XCeed PHEV będą służyć w codziennej pracy Fundacji. Kia wspiera Fundację od 2008 roku i są to już kolejne auta z logo Kia na masce, przekazane na rzecz „AKOGO?”.

Kia Sportage oraz XCeed Plug-in Hybrid niewątpliwie pomogą w realizacji celów statutowych Fundacji, pomocy osobom po ciężkich urazach mózgu i w śpiączce. Przekazane samochody to kontynuacja współpracy pomiędzy Kia Motors Polska a Fundacją. Pierwsze auta trafiły do „AKOGO?” w 2008 roku. Wówczas polski importer przekazał w użytkowanie modele Carnival oraz Rio. W 2015 roku przekazana została Kia Carens i Picanto.

Wręczając Pani Ewie Błaszczyk kluczyki do samochodów, Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska powiedział :„Od wielu już lat z podziwem obserwujemy dokonania i starania pani Ewy Błaszczyk, założycielki Fundacji „AKOGO?”. To dzięki determinacji Pani Ewy udało się zgromadzić przy Fundacji ekspertów, instytucje oraz ludzi o dobrym sercu by uruchomić i rozwijać „Budzik” – pierwszą w Polsce klinikę dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. To tam wybudzają się ze śpiączki kolejne dzieci, tam tętni nadzieja. Jesteśmy pełni podziwu dla działań, siły i cierpliwości tej wspaniałej aktorki. Wierzymy, że wkrótce uda się także uruchomić Klinikę „Budzik” dla dorosłych. Przekazując nasze samochody chcemy pomóc w osiąganiu szczytnych celi Fundacji”.

KIA Stonic GT Line – debiut modelu w topowej wersji

Poza dobroczynnym charakterem tych darów, to przede wszystkim ogromna pomoc faktyczna” powiedziała Ewa Błaszczyk. „Nasza Fundacja działa na różnych płaszczyznach. Priorytetem dla nas jest niesienie pomocy osobom, które zapadły w śpiączkę.  A to wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych stałych darczyńców. W tym wypadku bez samochodów marki Kia, które są nam niezbędne  w codziennej pracy Fundacji.Kia to nasz niezawodny Partner, na którego zawsze możemy liczyć. W tym trudnym, dla nas wszystkich czasie, firma niesie niezbędną pomoc, tym najbardziej potrzebującym” – dodała Ewa Błaszczyk.

Fundacja „AKOGO?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Celem Fundacji jest pomoc osobom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek neurorehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce, która działa od lipca 2013 r. Wybudziło się w niej ponad 70 dzieci. „AKOGO?” prowadzi działania zmierzające do powstania Kliniki „Budzik” dla dorosłych, przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, aby również dorosły pacjent, który zapadł w śpiączkę, mógł zostać objęty fachową i skuteczną pomocą. Fundacja sprowadza do Polski światowe osiągnięcia medyczne dotyczące problematyki śpiączki, wymienia wiedzę naukową i wdraża programy eksperymentalne.

Źródło: KIA