ŠKODA Design przedstawia ikony marki w nowej interpretacji

ŠKODA Storyboard wraz z designerami ŠKODA Design przygotowała serię ikon marki w nowym przykryciu. Designerzy przedstawiają w nim swoje nowe wizje legendarnych modeli. Pierwszym z nich jest Voiturette A, model który rozpoczął samochodowa historię marek Laurin&Klement i Škoda Auto. Autorka futurystycznej interpretacji jest młoda chińska designerka Yuhan Zhang.

– Po raz pierwszy mogłam za kierownice tego pojazdu usiąść podczas wizyty w muzeum Skody. To auta jest wyjątkowe, tak proste i przy tym ma w sobie wiele artystycznych detali. – powiedziała Yuhan Zhang. – Tworząc ten projekt, chciałam zachować ducha pojazdu, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystycznych elementów i stworzenia minimalistycznego miejsca pracy kierowcy.

Klasyk tygodnia – Škoda Superb Typ 924 II za 459 tys. zł

W efekcie powstała dwumiejscowa kareta, która w przypadku jej zbudowania, mogłaby wozić turystów po centrum Pragi. Prace nad stworzeniem szkicu trwały ok. 20 godzin. W pierwszej kolejności powstała wizja wyglądu zewnętrznego, ale elementy wnętrza były już konsultowane z szefem designu Škody – Oliverem Stefanim. Znaleźć się tam miały elementy, które w przyszłości pojawią się w pojazdach seryjnych.

Yuhan Zhang, to młoda designerka pochodząca z Chin, która pracuje w dziale designu wnętrza ŠKODA AUTO od 2015 roku. Ma za sobą pracę przy powstawaniu wersji studyjnej Vision E, a obecnie zatrudniona jest przy jednym z przyszłych modeli marki. Interesuje się muzyką. Gra na gitarze, instrumentach klawiszowych i perkusji.

Źródło: Skoda Auto