PEUGEOT 508 Sport Engineered

PEUGEOT SPORT ENGINEERED tworzy niezwykłe samochody o wyczynowych osiągach. Pragniemy zdefiniować nowy rodzaj osiągów projektując pojazdy, których napęd elektryczny dostarcza nieznanych dotąd wrażeń i doznań z jazdy. Torujemy drogę nowej erze, w której królować będzie moc elektryczna zapewniająca bezprecedensowy poziom osiągów i momentu obrotowego na potrzeby samochodów produkowanych seryjnie przez markę PEUGEOT.

Nie zamierzamy podążać utartą ścieżką, w pełni świadomie rezygnując z przetartych szlaków. Sięgamy do naszego dziedzictwa i naszej wiedzy, całkowicie oddając się naszej pasji. My, kierowcy i inżynierowie, musimy się uczyć na nowo, wyzerować licznik, opanować nowe technologie i odkrywać nieznane wcześniej lądy.

PEUGEOT – nowa linia produktów i ubrań lifestylowych z okazji 210-lecia marki

Wersje sedan i SW modelu PEUGEOT 508 to pierwsi przedstawiciele linii PEUGEOT SPORT ENGINEERED obejmującej samochody o wyczynowych osiągach. PEUGEOT łączy sport z technologią i proponuje nową koncepcję najwyższych osiągów: Neo Performance. Debiutująca linia otrzyma nową identyfikację wizualną wykorzystującą motyw ukośnie ułożonego potrójnego śladu pazurów w neonowym kolorze Kryptonite, symbolizujący nową tożsamość PEUGEOT SPORT. Motyw ten, obecny w sygnaturze świetlnej naszych samochodów produkcyjnych, nawiązuje również do dziedzictwa marki i jest bezpośrednio zainspirowany tylnymi światłami historycznego modelu PEUGEOT 504 Coupé.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED to prawdziwa wizytówka PEUGEOT SPORT, pokaz możliwości technicznych oraz kwintesencja know-how i profesjonalizmu zatrudnionych w firmie inżynierów, którzy już nie raz udowodnili swoją wartość:

– tworząc modele z powodzeniem rywalizujące w międzynarodowych zawodach takich jak rajdy WRC (Rajdowe Mistrzostwa Świata), Dakar, Pikes Peak czy seria wyścigowa WEC (Długodystansowe Mistrzostwa Świata),

– opracowując modele koncepcyjne 208 FE w 2013 r. (emisja CO2 46 g/km; przyspieszenie od 0-100 km/h 8,2 s) oraz 308 R HYbrid w 2015 r. (moc maksymalna 500 KM, maksymalny moment obrotowy 720 Nm, przyspieszenie od 0-100 km/h 4,0 s).

Równocześnie z debiutem nowej gamy pojazdów marka PEUGEOT ogłosiła swój powrót do serii Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC), zapowiadając udział w najwyższej kategorii LMH (hipersamochody) od 2022 roku.

Źródło: PEUGEOT