Renault – gama modeli hybrydowych

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany. Pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2, coraz ostrzejsze normy jakości powietrza i nowe oczekiwania konsumentów sprawiają, że nie będziemy mogli obejść się bez elektryfikacji samochodów.

Renault jest pionierem i leaderem na rynku samochodów elektrycznych, a teraz poszerza swoją ofertę o napęd hybrydowy E-TECH zgodny z wizerunkiem marki: wydajny, dynamiczny, nowoczesny i dostępny w bestsellerowych modelach marki w kluczowych segmentach rynku.

Francuski producent chce, by wyjątkowe doznania i przyjemność jazdy samochodem z napędem elektrycznym stały się dostępna dla jak największej liczby klientów, zwłaszcza że konsumenci przywiązują coraz większą wagę do racjonalnych, pragmatycznych i inteligentnych rozwiązań.

Renault ZOE – od modelu koncepcyjnego do samochodu elektrycznego

Nową gamę Renault E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid tworzą trzy modele: Clio E-TECH Hybrid (hybryda pełna o mocy 140 KM), nowy Captur E-TECH Plug-in Hybrid (hybryda ładowana 160 KM) i nowy Megane Grandtour E-TECH Plug-in Hybrid (hybryda ładowana 160 KM). Nowa gama samochodów E-TECH daje klientom możliwość wyboru technologii napędu dostosowanej do ich potrzeb (jazda na dłuższych trasach, uniwersalny miejski samochód itd.), a przy tym zapewnia niższą emisję CO2 i niskie zużycie paliwa nawet na długich trasach.

Modele hybrydowe E-TECH uzupełniają szeroką ofertę samochodów Renault z napędem w 100% elektrycznym, która obejmuje nowe ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E.

Źródło: Renault