Piotr Lisek, wicemistrz świata w skoku o tyczce i sportowy ambasador Kia Polmotor, jako pierwszy w Polsce odebrał kluczyki do nowego Sorento

Kia Polmotor, szczeciński dealer samochodów marki Kia, rozpoczęła współpracę z Piotrem Liskiem – wicemistrzem świata i najwyżej skaczącym tyczkarzem w historii Polski – w maju ubiegłego roku. Wówczas wybitnemu sportowcowi również wręczono kluczyki do Kia Sorento, ale poprzedniej generacji. Wczoraj, podczas zawodów młodzieżowych w skoku o tyczce zorganizowanych na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie, Piotr Lisek – jako pierwsza osoba w Polsce – uroczyście odebrał kluczyki do nowej Kia Sorento Hybrid.

Przez najbliższe miesiące wybitny sportowiec będzie podróżować za kierownicą flagowego SUV-a marki Kia i przygotowywać się do przełożonych na przyszły rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Ostatnie Igrzyska Olimpijskie – w Rio de Janeiro w 2016 roku – Piotr Lisek ukończył tuż za podium, z wynikiem 5,75 m. Rok później podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie zdobył złoty medal, osiągając wynik 5,85 m. Mistrzostwa świata w Londynie, które odbywały się zaledwie 5 miesięcy po mistrzostwach Europy, zakończył zdobywając brązowy medal z rezultatem o 4 cm lepszym niż w Belgradzie. Rekord życiowy Piotra Liska wynosi 6,02 m.

Kia Motors przyspiesza transformację, aby zostać liderem rynku samochodów elektrycznych

Nowa Kia Sorento, którą wybrał Piotr Lisek, ma napęd hybrydowy. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 230 KM. Sorento, które stoi na szczycie gamy SUV-ów oferowanych w Europie przez markę Kia, w standardzie jest oferowane w wersji 7-miejscowej. Za drugim rzędem siedzeń flagowy SUV marki oferuje gigantyczny bagażnik o pojemności aż 813 l, który bez problemu pomieści sportowy ekwipunek znakomitego lekkoatlety.

Bardzo bogate wyposażenie seryjne nowego Sorento Hybrid w wersji XL, którym od wczoraj podróżuje Piotr Lisek, obejmuje – między innymi – system automatycznego hamowania z 4 trybami: wykrywania pojazdów, pieszych, rowerzystów i asystentem skrętu w lewo, cyfrowe zegary z kolorowym 12,3-calowym ekranem, system multimedialny z nawigacją i systemem UVO Connect wraz z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala, przednie i tylne światła w technologii LED, kameralne podświetlenie wnętrza i elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

Do dodatkowego wyposażenia, które wybrał Piotr Lisek należą m.in. asystent martwego pola rozszerzony o funkcję wyświetlania obrazu z kamer bocznych na wyświetlaczu centralnym, system monitorowania otoczenia pojazdu z kamerą 360˚, system monitorujący za pomocą kamery i czujników przestrzeń za pojazdem podczas cofania i mogący aktywować hamulce w celu uniknięcia kolizji z pieszym lub przeszkodą, system audio firmy Bose z 12 głośnikami, head-up display, wentylowane fotele z przodu,elektrycznie regulowany w 10 kierunkach fotel kierowcy z funkcją pamięci, wysuwanym podparciem pod uda oraz 4-kierunkową, elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa, elektrycznie regulowany fotel pasażera z 2-kierunkową elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa, skórzana tapicerka foteli, podsufitka w kolorze czarnym i aluminiowe nakładki na pedały.

Ceny nowej Kia Sorento zaczynają się od 157.900 zł za wersję z hybrydowym zespołem napędowym o mocy 230 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną i z napędem na przednie koła. Model z napędem na cztery koła wymaga dopłaty 9.000 zł.

„Kia Sorento to model, który od początku współpracy z Kia Polmotor chciałem użytkować. Druga generacja Sorento była niezawodnym towarzyszem moich podróży, idealnie sprawdziła się w trasie, a z racji ilości startów i odległości, jakie pokonywałem miałem okazję dobrze ją przetestować. Nowa Kia Sorento podoba mi się jeszcze bardziej. Jestem pierwszym użytkownikiem tego modelu w Polsce i muszę przyznać, że design, technologie i napęd hybrydowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jestem przekonany, że napęd hybrydowy, nawet z moimi nietypowymi bagażami, nie straci na wydajności” – powiedział Piotr Lisek.

Źródło: KIA