Hyundai Tucson nowej generacji przeszedł testy drogowe i jakości

Hyundai Tucson nowej generacji ukończył ostatni etap testów i prób jakości. Po fazie intensywnego rozwoju w ośrodkach testowych Hyundaia, na poligonach doświadczalnych i drogach na całym świecie, tuż przed rynkowym debiutem Tucson nowej generacji został poddany finalnym szlifom na czeskich i austriackich drogach.

Tucson nowej generacji to czwarta generacja najlepiej sprzedającego się SUV-a Hyundaia. Jest to pierwsza generacja tego modelu zaprojektowana z uwzględnieniem nowej filozofii designu marki Hyundai Sensuous Sportiness. Przyjemność z prowadzenia zapewniono dzięki palecie responsywnych silników i skrzyń biegów w połączeniu z praktycznymi w codziennym użytkowaniu elementami, począwszy od napędu na cztery koła po możliwość holowania przyczep.

Jakość produktów jest dla Hyundaia priorytetem. Odzwierciedleniem tego są konsekwentnie przyznawane w ostatnich latach nagrody właśnie za jakość. W amerykańskim badaniu jakości Initial Quality Study 2020, według J.D. Power trzecia generacja Tucsona to najlepszy kompaktowy SUV na rynku.

Hyundai dokłada wszelkich starań by utrzymać najwyższą jakość swoich samochodów. Znajduje to również odzwierciedlenie w naszej wiodącej w branży pięcioletniej gwarancji bez limitu kilometrów, która zapewnia Klientom spokój ducha. Dzięki szeroko zakrojonym testom Tucsona nowej generacji przed jego wprowadzeniem na rynek, Klienci mogą mieć pewność, że wybierają samochód, który jest jednym z najlepszych pod względem jakości.”– powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Intensywna faza rozwoju

W ostatnich miesiącach Tucson nowej generacji był dopracowywany i testowany w Europie. Został poddany testom trwałości i próbom dynamicznym na najbardziej wymagającym torze wyścigowym na świecie, słynnej północnej pętli Nürburgringu.Przeszedł również rygorystyczne testy drogowe w całej Europie począwszy od skrajnych zimowych warunków w Szwecji, poprzez holowanie przyczep w Alpach, kończąc na upalnym południu Hiszpanii, aby mieć pewność, że spełnieni wysokie oczekiwania europejskich Klientów.

W trakcie testów na specjalnym poligonie w Czechach, Tucson nowej generacji musiał udowodnić swoją jakość w ekstremalnych warunkach. System napędu na cztery koła, system rozdziału momentu obrotowego, sterowanie sprzęgła i wzrost momentu obrotowego przy niskich prędkościach zostały sprawdzone i przetestowane w najróżniejszych warunkach. Wymagające testy potwierdziły, że Tucson jest prawdziwym SUV-em i umożliwi kierowcom bezkompromisową jazdę również w trudnym terenie.

Nowy Hyundai Kona i całkowicie nowa Kona N Line

Na przykład na wymagających drogach, inżynierowie Hyundaia sprawdzili ogólną sztywność konstrukcji nadwozia, otwierając wszystkie drzwi, tylną klapę i panoramiczny dach, w sytuacji z dwoma kołami na ziemi i dwoma kołami znajdującymi się po przekątnej w powietrzu. Podczas tego testu drzwi zostały zamknięte bez najmniejszych problemów, co potwierdziło wysoką sztywność nadwozia. Na nierównych nawierzchniach inżynierowie zidentyfikowali nietypowe dźwięki wydawane przez samochód w określonych warunkach i zredukowali je, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia Klientom Tucsona nowej generacji. Każda nawierzchnia zapewniała inną częstotliwość generowanego w pojeździe hałasu, umożliwiając jego dokładne zbadanie.

Inżynierowie wjechali samochodem również do wody, aby sprawdzić, czy elementy takie jak osłony podwozia i osłony kół będą działać prawidłowo po przejeździe po wodzie, nawet przy wyższych prędkościach. Ponadto zbadali, czy model bez problemu brodzi w wodzie o głębokości od 20 do 30 centymetrów. Hamulec postojowy, systemy Autohold i asystent zjazdu ze wzniesienia także musiały udowodnić swoją wytrzymałość na stromych wzgórzach o nachyleniu od 30 do 45 procent. Obciążeniom poddano również sprzęgło podczas ruszania samochodem na wzniesieniu, aby mieć pewność, że Tucson nowej generacji jest gotowy na codzienne wyzwania.

Po udowodnieniu jakości w Czechach, Tucson nowej generacji musiał zademonstrować swoje możliwości holowania w austriackich Alpach. Inżynierowie Hyundaia zabrali Tucsona nowej generacji z przyczepą na trudną trasę u podnóży góry Grossglockner, testując zachowanie pojazdu podczas holowania przyczepy w trakcie pokonywania podjazdów, zjazdów i ostrych zakrętów.

Końcowe testy pozwalają na uwzględnienie ostatnich szlifów i wprowadzenie zmian do finalnego, seryjnie produkowanego samochodu. Daje to pewność, że Tucson zapewni niezawodność i przyjemne doświadczenia przyszłym Klientom.

Ponad 7 milionów Tucsonów zostało sprzedanych na całym świecie od momentu jego wprowadzenia na rynek w 2004 roku. Z tego 1,4 miliona sprzedano w samej tylko Europie, dzięki czemu Tucson został najlepiej sprzedającym się Hyundaiem w naszym regionie. Produkcja Tucsona w dalszym ciągu będzie odbywać się w fabryce Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) w Nošovicach w Czechach.Będzie to trzecia generacja Tucsona produkowana w Europie, dla Europy.

Światowa premiera online Tucsona nowej generacji odbędzie się 15 września 2020 r. o godzinie 02:30 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisja, zapowiedzi wideo oraz zdjęcia będą dostępne na stronie hyundai.com i na oficjalnych kanałach marki Hyundai w mediach społecznościowych.

Źródło: Hyundai