Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan – nadjeżdża trzecia generacja

Rumuńska marka Dacia opublikowała pierwsze zdjęcia trzeciej generacji swoich modeli – Sandero, Sandero Stepway i Logan. Jednak na oficjalne dane techniczne będziemy musieli poczekać do końca września 2020 roku.

Także trzecia generacja ma kontynuować tradycje marki, która na rynkach zasłynęła z ceny, której nie da się pokonać. Producent należący do francuskiego koncernu Renault wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne i wyposażenie, a przy tym oferuje prostą obsługę i niezawodność.

Podstawą najnowszej generacji modeli Dacia stała się platforma aktualnej generacji Renault Clio. Nowa Dacia Sandero sprawia wrażenie pojazdu bardziej dynamicznego. Ma bardziej pochyloną szybę czołową, niższy dach z anteną w tylnej jego części i szersze błotniki.

Dacia Spring Electric – zapowiedzią rEVolucji marki

Dacia Sandero Stepway oferuje większy prześwit i nowy design wnętrza. Obecna generacja bardziej różni się od wersji Sandero, co możemy zobaczyć na zdjęciach.

Także nowa Dacia Logan ma zmieniona sylwetkę, która obecnie stała się dynamiczniejsza, bardziej płynna i nieco wydłużona. Podobnie jak obie wersje Sandero, także Logan otrzymał opadającą linię dachu i antenę umieszczoną w tylnej jego części. Zmniejszono powierzchnię bocznych okien. Zastosowano światła ledowe.

Trzecia generacja Dacii Sandero, Sandero Stepway i Logan oficjalnie zostanie zaprezentowana 29 września 2020 roku i wówczas poznamy szczegółowe dane techniczne.

Źródło: Dacia