TomTom uruchamia RoadCheck – pionierski produkt dla bezpiecznej, autonomicznej jazdy

TomTom (TOM2), wiodący specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś uruchomienie TomTom RoadCheck, pionierskiego produktu dla pojazdów zautomatyzowanych, który pozwala producentom samochodów decydować o tym, w jakich miejscach aktywacja funkcji automatycznej jazdy pojazdów będzie bezpieczna dla kierowców.

Bezpieczna jazda automatyczna nie zawsze jest możliwa – w okresach niesprzyjającej pogody, w tunelach oraz w zmiennych warunkach, np. podczas robót drogowych. Dzięki RoadCheck producenci samochodów mogą korzystać z danych map w wysokiej rozdzielczości (HD) firmy TomTom, aby zdefiniować system ODD (ang. Operational Design Domain) do funkcji zautomatyzowanej jazdy pojazdów. Umożliwia to im zarządzanie obszarami, w których te funkcje mogą być bezpiecznie wykorzystywane.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Dzięki umożliwieniu producentom samochodów kontrolowania, gdzie można aktywować automatyczne funkcje jazdy, firma TomTom odpowiada na kluczowe wyzwanie branży, które zostało podkreślone przez naszych partnerów i klientów. TomTom RoadCheck – pierwsza taka technologia w branży – sprawi, że bezpieczna, autonomiczna jazda szybciej stanie się rzeczywistością”.

TomTom GO Navigation teraz dostępna we wszystkich głównych sklepach z aplikacjami

Oferta firmy TomTom w zakresie automatyzacji pojazdów obejmuje teraz TomTom HD Map, TomTom ADAS Map, usługę dotyczącą zagrożeń, TomTom AutoStream, TomTom Vehicle Horizon i TomTom RoadCheck.

„Dzięki wprowadzeniu systemu TomTom RoadCheck, jako pierwsi zaoferowaliśmy producentom samochodów kompletną usługę mapowania dla bezpiecznej, zautomatyzowanej jazdy”, dodał Willem Strijbosch.

TomTom RoadCheck zostanie wdrożony w 2021 r. w modelu produkcyjnym przez wiodącego, światowego producenta samochodów, na początku w Stanach Zjednoczonych.

Informacje o firmie TomTom

TomTom jest wiodącym, niezależnym specjalistą w dziedzinie technologii geolokalizacji, kształtującym mobilność dzięki wysoce dokładnym mapom, oprogramowaniu nawigacyjnemu, informacjom o ruchu drogowym i usługom w czasie rzeczywistym.

Aby osiągnąć naszą wizję bezpieczniejszego świata, wolnego od zatorów komunikacyjnych i emisji spalin, tworzymy innowacyjne technologie, które utrzymują świat w ruchu. Łącząc nasze bogate doświadczenie z wiodącymi partnerami biznesowymi i technologicznymi, zasilamy connected cars, inteligentną mobilność, a docelowo, samochody autonomiczne.

Siedziba główna TomTom znajduje się w Amsterdamie, firma ma swoje oddziały w 30 krajach. Technologie dostarczane przez TomTom zdobyły zaufanie setek milionów ludzi na całym świecie.

Źródło: TomTom