Nowa Kia Carnival – luksus na maksa

W Korei zadebiutowała nowa generacja Kii Carnival, która nie jest już modelem klasy MPV, ale GPV – Grand Utility Vehicle. Co prawda segment MPV w ostatnich latach się kurczy, ale sa jeszcze producenci, którzy wierzą w sukces swoich modeli. Do nich należy Kia.

Czwarta generacja modelu Carnival powstała na nowej platformie i może pochwalić się gustownym designem nadwozia i wnętrza. Pojazd ma długość 5155 mm (o 40 mm więcej od poprzednika) i rozstaw osi 3090 mm siedzeń (+30 mm). Dzięki temu wygospodarowano więcej miejsce we wnętrzu. W zależności od rynku, nowa Kia Carnival / Sedona, będzie dostępna z trzema lub czterema rzędami siedzeń i oferuje siedem lub jedenaście miejsc.

Do napędu przewidziano cztero- i sześciocylindrowe agregaty. Czterocylindrowy wysokoprężny o pojemności 2.2 l Smartstream o mocy 199 KM, benzynowy 3.5 l MPi o mocy 268 KM i 3.5 l GDi o mocy 290 KM. Wszystkie dostępne będą z ośmiostopniowym automatem.

Nowa Kia Sorento potrafi wjechać w miejsce parkingowe i z niego wyjechać bez kierowcy na pokładzie

Na najwyższą ocenę zasługuje nowoczesne i funkcjonalne wnętrze. Siedzenia w drugim rzędzie mogą być obracane oraz składane z funkcją praktycznego stolika. W wersji siedmioosobowej można zamówić tzw. Premium Relaxation, czyli siedzenia umożliwiające maksymalny wypoczynek. W przypadku wymontowania tylnych foteli uzyskamy przestrzeń bagażową 2905 litrów.

Nowa Kia Carnival oferuje na swoim pokładzie najnowsze technologie z m.in. wirtualnym kokpitem i 12,3-calowym centralnym dotykowym wyświetlaczem infotainmentu. Dostępna jest także praktyczna funkcja Rear Passenger View & Talk, która umożliwia komunikację z osobami podróżującymi na tylnych siedzeniach.

Według informacji producenta, nowa Kia Carnival trafi do sprzedaży w trzecim kwartale na rynku lokalnym, a poza Koreą ma być dostępna pod koniec 2020 roku.

Źródło: KIA