Toyota PROACE Verso VIP – limitowana edycja z pakietem Selection

Osobowa wersja Toyoty PROACE Verso w specyfikacji wyposażenia VIP jest teraz dostępna w limitowanej do zaledwie 100 egzemplarzy, specjalnej edycji z pakietem wyposażenia Selection. Toyota PROACE Verso VIP Selection została przygotowana na bazie europejskiej wersji PROACE Verso Black Edition. Samochód wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem i lakierowanymi na czarno felgami.

Nowy pakiet Selection składa się z dedykowanej, czarnej okleiny nadwozia, pokrywającej maskę, boki i tylną klapę pojazdu. Dolna część nadwozia została dodatkowo pokryta specjalną, ochronną powłoką polimerową. Inne charakterystyczne elementy wersji Selection to szklany panoramiczny dach Skyview, lakierowane na czarno boczne listwy, klamki i obudowy lusterek, pokryte czarnym lakierem 17-calowe, aluminiowe felgi z oponami w rozmiarze 225/55 oraz umieszczony na tylnej klapie emblemat „Selection”.

We wnętrzu Toyoty PROACE Verso VIP Selection, oprócz tabliczki z numerem egzemplarza limitowanej do 100 sztuk serii, znalazł się multimedialny system Toyota PRO-Touch z kolorowym dotykowym 7-calowym ekranem, nawigacją, obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz kamerą cofania z widokiem 180 stopni. Na liście wyposażenia jest także duży, kolorowy wyświetlacz HUD, prezentujący informacje na przedniej szybie pojazdu.

Specyfikacja wersji Toyoty PROACE wersji Selection obejmuje ponadto inteligentny kluczyk oraz automatyczną, dwustrefową klimatyzację i osobną, manualnie sterowaną dla pasażerów w tylnej części nadwozia. Wersja Selection ma 7 komfortowych, pokrytych skórzaną tapicerką siedzeń, przesuwany na szynach, wielofunkcyjny stolik i sterowane bezdotykowo, elektrycznie otwierane boczne drzwi po obu stronach nadwozia. Przeszklony dach ma nastrojowe podświetlenie listwami LED, a przednie fotele – funkcję podgrzewania.

Toyota Corolla – ulubiona hybryda polskich kierowców

W wyposażeniu wersji Selection jest także pakiet systemów czynnego bezpieczeństwa Toyota Safety Sense – w tym czujnik martwego pola (BSD), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), rozpoznawania znaków drogowych z funkcją inteligentnego dostosowywania prędkości (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB), system przywracania uwagi kierowcy (DAA), układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) oraz aktywny tempomat (ACC), system ostrzegania przed kolizją (FCW) oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Za bezpieczeństwo bierne odpowiada 6 poduszek powietrznych – w tym przednie i boczne w pierwszym oraz boczne i kurtynowe dla drugiego oraz trzeciego rzędu siedzeń. Toyota PROACE Verso otrzymała ponadto maksymalną liczbę 5 gwiazdek w tekstach zderzeniowych Euro NCAP.

Cena pakietu Selection to 10 000 zł. Toyota PROACE Verso w specyfikacji VIP Selection, doposażona w pakiety Prestige i Skyview kosztuje od 231 200 zł. Dostępne są wersje nadwozia Medium o długości 4,9 m i rozstawie osi 3,2 m oraz Long o długości 5,3 m z wysokoprężnym silnikiem 2.0 o mocy 150 KM (z 6-biegową skrzynią manualną) lub 177 KM (z 8-biegową skrzynią automatyczną). Możemy również wybrać jeden z trzech wariantów kolorystycznych nadwozia: metalizowane Silver Aluminium lub Silver Beige oraz Solid White.

Toyotę PROACE Verso VIP Selection można nabyć w salonach Toyoty w całej Polsce – w tym również w skoncentrowanej na sprzedaży i obsłudze samochodów dostawczych marki, nowej sieci salonów i serwisów Toyota Professional. W jej ramach funkcjonują obecnie cztery placówki. Najnowszą z nich jest uruchomiona w tym roku Toyota Professional Bemowo w Warszawie. Pozostałe trzy od 2019 roku działają w Sulejówku, Poznaniu i Zielonej Górze.

Sieć Toyota Professional specjalizuje się w sprzedaży i obsłudze dostawczych modeli PROACE, PROACE CITY i Hilux – w tym obsłudze serwisowej flot firmowych i instytucjonalnych. Oferuje również szeroki wybór aut używanych w ramach programu Toyota Plus. Nowe stacje prowadzą obsługę serwisową samochodów osobowych i dostawczych – w tym montaż indywidualnych zabudów aut dostawczych i terenowych, a ich klienci mogą korzystać z szerokiej gamy aut zastępczych – w tym specjalistycznych.

Wszystkie wersje Toyoty PROACE i PROACE Verso są objęte Gwarancją PRO na 3 lata z limitem 1 miliona kilometrów. Gwarancja PRO to ubezpieczenie, zapewniające pokrycie kosztów napraw, oferowane w cenie auta. Okres ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się w dniu wygaśnięcia gwarancji fabrycznej producenta, czyli po przekroczeniu przebiegu 100 000 km i trwa do 36 miesiąca od dnia pierwszej rejestracji pojazdu. Gwarancja PRO obejmuje wszystkie fabrycznie zamontowane w pojeździe elementy i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne oraz hydrauliczne i pneumatyczne do kwoty 100 000 zł. Naprawy są wykonywane przy zastosowaniu oryginalnych części i zgodnie z zaleceniami producenta.

Źródło: Toyota