SKODA ze wzrostem sprzedaży na polskim rynku

SKODA Auto Polska przedstawia bardzo dobre wyniki z ostatnich dwóch miesięcy bieżącego roku. Uzyskany rezultat podkreśla silną pozycję marki na polskim rynku motoryzacyjnym. Wzrostowy trend rejestracji aut SKODY i znakomite przyjęcie nowej generacji modelu OCTAVIA to efekt konsekwentnie realizowanej i efektywnej strategii sprzedażowej wspartej odpowiednimi działaniami komunikacyjnymi.

Samochody SKODY cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku. To właśnie pojazdy marki znalazły się w czerwcu i lipcu na pierwszym miejscu motoryzacyjnych list sprzedażowych. Najpopularniejszymi modelami niezmiennie pozostają FABIA oraz OCTAVIA. Pozytywne rezultaty przynosi również ofensywa modelowa w segmencie SUV, który zyskuje zaufanie coraz większej rzeszy polskich kierowców.

SKODA AUTO kończy pierwsze półrocze z zyskiem operacyjnym na poziomie 228 mln euro

– Zajęcie pierwszego miejsca na listach sprzedażowych z czerwca i lipca dowodzi, że odpowiadamy na zmieniające się potrzeby konsumentów i trafiamy do nich z naszą ofertą. Wyniki ostatnich miesięcy są efektem ciężkiej pracy całego zespołu SKODA. Specjalna oferta, którą przygotowaliśmy z okazji jubileuszu 125-lecia przyniosła zamierzone rezultaty, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.  Z optymizmem patrzymy na drugie półrocze, szczególnie że nowa OCTAVIA, dostępna w wielu wariantach, została bardzo dobrze przyjęta przez polski rynek. Wierzymy, że stałe poszerzanie naszego portfolio modeli pozwoli nam osiągać jeszcze lepsze rezultaty – komentuje Tomasz Porawski, Dyrektor marki SKODA w Polsce.

W czerwcu 2020 r. 5523 nowych pojazdów zarejestrowanych w Polsce oznacza nie tylko topową pozycję na rynku, ale także wzrost o 6,7 proc. w porównaniu do czerwca 2019 roku. SKODA odnotowała także wzrost udziałów w rynku do 15,40 proc. (+3,93 proc.), również zajmując pierwszą pozycję w tej kategorii w czerwcu.

W czerwcu 2020 r. zarejestrowano 556 modeli KAROQ (+35,94 proc.) oraz 490 modeli KODIAQ (+38,81 proc.). Flagowy SUPERB, który zyskał nową odsłonę w ubiegłym roku, może pochwalić się wzrostem o 4,74 proc. rok do roku, a kompaktowa SCALA, która została bardzo dobrze przyjęta przez kierowców, cieszy sią rosnącą popularnością, co przekłada się na 634 zarejestrowane egzemplarze.

W lipcu zarejestrowano 5540 pojazdów marki SKODA. Wynik ten ponownie uplasował markę na pierwszym miejscu zestawienia. Na czołówkę najpopularniejszych modeli, za SKODĄ OCTAVIA i FABIA, wysunął się SUPERB z liczbą 569 zarejestrowanych egzemplarzy (+7,77 proc.), a udaną sprzedaż kontynuują modele KAMIQ, KAROQ i SCALA.

Źródło: Skoda Auto Polska