Wiadomości

Toyota PROACE Verso Kamper Tour Box – osobowy van i kamper w jednym samochodzie

W polskiej ofercie Toyoty zadebiutowała nowa zabudowa Kamper Tour Box montowana w modelu PROACE Verso m.in. w luksusowej wersji VIP. Samochód na co dzień służy jako osobowy van klasy premium z fotelami kapitańskimi, zaś przed urlopem może zmienić się w kamper z wysokiej jakości drewnianą zabudową sypialnianą i kuchenną.

Zabudowę Kamper Tour Box można w każdej chwili zamontować lub wymontować, aby samochód mógł służyć przez cały rok.

Luksusowy van i kamper w jednym aucie

Zabudowa Kamper Tour Box jest dostępna dla wersji Family z 8 miejscami, 8-osobowej wersji Business oraz 7-miejscowej, luksusowej odmiany VIP. Pozwala w 20 minut zamienić osobowego vana PROACE Verso w wygodny kamper z miejscem do spania dla dwóch osób i dwoma rzędami miejsc do siedzenia. Zestaw kamperowy zawiera dwa wysuwane moduły w systemie szufladowym – kuchenny i bagażowy. Na górnej płaszczyźnie systemu znajduje się rozkładany moduł sypialny. Zabudowę można łatwo zamontować w dwie osoby, przytwierdzając ją do fabrycznych szyn na podłodze, do których na co dzień przymocowany jest trzeci rząd siedzeń. To zapewnia bezpieczeństwo i stabilność systemu, a także brak konieczności zmian konstrukcyjnych w aucie. Kiedy zabudowa kamperowa przestaje być potrzebna, wystarczy na jej miejsce wstawić z powrotem ostatni rząd siedzeń.



Sypialnia, kuchnia i salon w vanie średniej wielkości

Moduł kuchenny zawiera lodówkę, kuchenkę, zbiornik wody oraz wiele praktycznych schowków. W module bagażowym mieszczą się pojemne szuflady, a spod niego można wysunąć moduł prysznicowy do mycia produktów spożywczych czy naczyń. Moduł sypialny po rozłożeniu tworzy wygodne łóżko dla dwóch osób.

Zabudowę wykonano z drewna (jesionu, dębu lub orzecha) i zabezpieczono przed działaniem czynników zewnętrznych. Posiada instalację elektryczną 12V, a dodatkowo można ją wyposażyć w akcesoria kuchenne czy maty osłaniające szyby. W samochodzie można wygospodarować także wygodny salon, obracając do tyłu fotele w pierwszym rzędzie siedzeń, by zajmujące je osoby mogły usiąść przodem do drugiego rzędu foteli, a w wersji VIP także do przesuwanego stolika wielofunkcyjnego.

Toyota uruchomiła w Polsce Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych

Zabudowę Kamper Tour Box w spersonalizowanej wersji można zamówić razem z samochodem w salonie Toyoty. Jej wykonanie trwa około 20 dni. System Kamper Tour Box został opracowany we współpracy z Toyotą przez gdańską firmę Escape Vans.

Toyota PROACE Verso VIP

Wersja VIP to luksusowa odmiana Toyoty PROACE Verso. Wyróżnia ją bogaty zestaw udogodnień, w tym fotele kapitańskie w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń, a opcjonalnie także w trzecim rzędzie, ponadto przyciemniane szyby, elektryczne, bezdotykowo sterowane, podwójne drzwi boczne, przesuwany stolik wielofunkcyjny na szynach w tylnej części pojazdu oraz dach multifunkcyjny z podświetleniem AMBIENT LED ring. Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie są montowane na szynach, dzięki czemu można je wyjmować i przesuwać, zaś fotele w drugim rzędzie także obracać.

Sieć salonów Toyota Professional rozbudowuje ofertę aut użytkowych

Kamper Tour Box to jedna z kilku nowości w gamie systemów zabudowy do samochodów użytkowych Toyoty – modeli PROACE, PROACE City i Hilux. Do oferty profesjonalnych zestawów dołączyły w ostatnim czasie zabudowy Flex, Press oraz izoterma z kompaktowym agregatem. Wzbogacają one ofertę nowej sieci salonów Toyota Professional, wyspecjalizowanej w sprzedaży aut użytkowych oraz obsłudze klientów flotowych.

Źródło: Toyota



Redakcja

Recent Posts

Fiat Ducato – 45 lat pracy, wolności i pomysłowości

Od 1981 roku Ducato pomaga milionom ludzi i firm w całej Europie poruszać się, pracować…

19 godzin ago

Nissan przekracza w Europie próg miliona sprzedanych pojazdów zelektryfikowanych

Dążenie Nissana do elektryfikacji europejskiej gamy modeli potwierdzają liczby: w regionie sprzedano już 1,25 miliona…

20 godzin ago

Volkswagen Caddy – ponad dwie dekady historii pisanej w Poznaniu

Niewiele samochodów użytkowych ma tak jednoznaczny adres. Od ponad dwóch dekad każdy Volkswagen Caddy, niezależnie…

3 dni ago

XPENG pokazał przyszłość Physical AI

Jeszcze kilka lat temu producenci rozwijali oddzielne systemy dla samochodów, robotów czy autonomicznych pojazdów XPENG…

3 dni ago

MGS9 PHEV – komfort dla 7 pasażerów w nowoczesnym wydaniu

Jak się okazuje, każdy producent ma przysłowiowego asa w rękawie. W naszym przypadku jest to…

3 dni ago

Toyota – kolekcjonerskie GR Yarisy wylicytowane, 305 tys. zł na cele charytatywne

Zakończyły się licytacje siedmiu egzemplarzy GR Yarisa w limitowanych wersjach specjalnych MORIZO RR oraz Sébastien…

7 dni ago