Lexus LC Convertible już w Polsce (gdzie można go zobaczyć?)

Do oficjalnej premiery rynkowej zostało jeszcze trochę czasu, ale nowego Lexusa LC 500 Convertible można już oglądać w Polsce. Kabriolet jest właśnie przedpremierowo prezentowany w salonach japońskiej marki. To jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli Lexusa.

W najbliższych dniach będzie go można zobaczyć w kilku kolejnych miejscach.

Kabriolet znowu w ofercie Lexusa

LC Convertible to jedna z najgłośniejszych premier Lexusa w ostatnich latach. Wprowadzenie tego modelu na rynek oznacza powrót kabrioletu do oferty Lexusa po kilkuletniej przerwie. Ostatnim samochodem z takim nadwoziem był IS 250C. Co więcej, auto jest pierwszym Lexusem w historii wyposażonym w miękki dach. W LC 500 Convertible Japończycy zastosowali konstrukcję składaną elektrycznie do prędkości 50 km/h. Pod maską samochodu znalazła się wolnossącą V-ósemka 5.0 o mocy ponad 460 KM, dobrze znana z Lexusa LC 500, a także innych sportowych aut japońskiej marki. Motor jest sparowany z aż 10-stopniowym automatem, który przekazuje siłę napędową na tylne koła przez dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Grand tourer z miękkim dachem

Jednak tym, co najbardziej wyróżnia nowe cabrio z Japonii, jest wyjątkowa stylistyka. Ją również Lexus LC Convertible odziedziczył po uwielbianym coupé LC, choć projektanci Lexusa musieli wykonać sporo pracy, by odpowiednio dostosować wygląd tylnej części samochodu do miękkiego dachu. Plan najwyraźniej się powiódł, bo zaraz po premierze LC Convertible został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych kabrioletów na rynku. A jego pierwszy egzemplarz – w limitowanej wersji z niebieskim lakierem Structural Blue i białym wnętrzem – sprzedano na aukcji charytatywnej za dwa miliony dolarów!

Lexus liderem wśród marek, które mają najbardziej przywiązanych klientów

W Polsce ceny Lexusa LC 500 Convertible startują od 632 000 zł. Jak przystało na rasowego grand tourera, w standardzie auto otrzymuje bogate wyposażenie. Składają się na nie wentylowane i podgrzewane przednie siedzenia, 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, multimedia z Apple CarPlay i Android Auto, system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania czy układ korekcji sztywności zawieszenia.

Lexus LC Convertible w polskich salonach

Nowy kabriolet Lexusa zadebiutuje oficjalnie na europejskim rynku pod koniec 2020 roku, ale samochód obejrzymy już w Polsce. Japońska marka zorganizowała serię pokazów przedpremierowych, w czasie których auto można zobaczyć w 12 polskich salonach. Prezentacje ruszyły 10 lipca, a w ostatnich dniach miesiąca i na początku sierpnia nowy kabriolet Lexusa będzie prezentowany jeszcze we Wrocławiu oraz w Lesznie, Poznaniu i Szczecinie. Szczegółowy harmonogram pokazów prezentujemy poniżej.

29.07.2020 – 30.07.2020 – Lexus Wrocław

31.07.2020 – 01.08.2020 – Lexus Leszno

03.08.2020 – 04.08.2020 – Lexus Poznań

05.08.2020 – 06.08.2020 – Lexus Szczecin

Źródło: Lexus