Mazda powraca do pełnej produkcji samochodów

Mazda Motor Corporation pragnie wyrazić najgłębsze współczucie i troskę o wszystkich, którzy ucierpieli z powodu panującej obecnie epidemii koronawirusa i składa kondolencje rodzinom, które poniosły szczególnie dotkliwe straty.

Według stanu na dziś niemal wszystkie punkty dealerskie Mazdy na całym świecie, w tym w Europie, wznowiły działalność handlową.

Mazda zdecydowała się na powrót do regularnej działalności operacyjnej lub do poziomu sprzed pandemii, począwszy od sierpnia. W zakładach w Japonii, Meksyku i Tajlandii, które produkują pojazdy na rynek europejski, wszystkie dostosowania wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zakończą się w lipcu 2020 r. W Japonii wznowione zostaną godziny nadliczbowe i działalność w dni wolne od pracy.

Mazda wprowadza do sprzedaży w Polsce wersje jubileuszowe 100th Anniversary

Będziemy kontynuować monitorowanie sytuacji związanej z koronawirusem oraz trendów dot. popytu na nowe samochody na każdym rynku, na który wysyłane są nasze pojazdy.

Działalność fabryk w Japonii w sierpniu 2020 r.

Ujina Zakład 1

(Prefektura Hiroszima)

Ujina Zakład 2

(Prefektura Hiroszima)

Hofu Zakład 1

(Prefektura Yamaguchi)

Hofu Zakład 2

(Prefektura Yamaguchi)

Zmianowy tryb pracyZmiana dzienna i nocna (praca na dwie zmiany)
Dni zawieszenia działalnościBrak
NadgodzinyStan gotowości
Praca w dni wolneDwie soboty (zmiany dzienne) *

*Oprócz dwóch wymienionych sobót, w jeszcze jedną sobotę planowany jest dodatkowy dzień roboczy (zmiana dzienna). Ma to na celu nadrobienie części dni roboczych, w których produkcja została zawieszona w okresie dostosowawczym według pierwotnego planowaniu.
Uwaga: Informacje podane powyżej są aktualne w momencie ogłoszenia i mogą ulec zmianie w zależności od przyszłych okoliczności.

Źródło: Mazda